Šíp – Míša, vodní příšerka

Zítra vyjde páteční Šíp a v něm bude, jak už je zavedeným zvykem, DVD pro děti. Tentokrát to bude hraný příběh s animovanými počítačovými efekty na motivy kanadských lidových legend Míša – vodní příšerka. Cena 38,- Kč – vychází v pátek 14. září 2007.

Tak už máme filmy o včele (Mája), mravenci (Ferda), myších (Stuart, Mickey), medvědech (Pú, Kulička, Béďa), psech (Fík, Tip a Tap, Cvoček, Pluto), králících (Bob a Bobek), kačerech (Donald), tučňácích (Pingu), krtkovi, zajíci a vlkovi a o další havěti. Postupně se nám seznam zoologických druhů o kterých je ještě možno napsat pohádku zužuje. 

Z traileru 

Není tedy divu že přišla řada i na Lochnesskou nestvůru (která pravděpodobně ani neexistuje). Ale pozor! Nejen Skotové mají svoji jezerní příšeru! Také Kanaďané mají svoji vlastní bájnou jezerní příšeru, která se v místní etnické kultuře nazývá Ogopogo. Autoru scénáře však toto pojmenování nejspíš nepřipadalo optimální pro příšeru s dobráckou povahou, a tak ji přejmenoval na Mee-She, což někdo přeložil do češtiny vcelku příhodně jako „Míša“. 

Z traileru 

Mac je zničený, když jsou jím dlouho očekávané prázdniny zrušeny, a to kvůli odvolání jeho otce k záchranným prácem k jednomu z odlehlých kanadských jezer. Jakmile se dozví, že se jedná o jezero, kde podle dávných legend žije bájné stvoření, Mac odjede se svým otcem k jezeru v Kanadě a pokusí se objasnit pravdivost legendy. Pro Maca je navázání kontaktu s „legendárním stvořením“ jednodušší, než získat pozornost vlastního otce, dokud nezjistí, že „netvůrek“ z jezera potřebuje jejich pomoc… 

Z traileru 

Míša vodní příšerka je kanadsko – anglicko – německý koprodukční rodinný film natáčený na Novém Zélandu pocházející z roku 2005. Je doporučen pro děti od 12 let a výše. Obdržel převážně kladné recenze a v USA figuruje na seznamu doporučených filmů pro děti, protože neobsahuje (dle názoru odborníků) nevhodné scény, které by obsahovaly násilí, nahotu, drogy, obscénosti, a okultismus.

Z traileru 

Film měl premiéru v Londýně 28. června 2005. U nás byl uveden o rok později (14.7.2007). Film natočil režisér John Henderson, který již předtím natočil film Loch Ness, takže co se týče vodních příšer, měl již náležitou průpravu. Příběh se odehrával a zčásti i natáčel na jezeře Okanagan, ale většina scén se natáčela na Winnipegském jezeře.

Na imdb.com 56 procent.  

Zadní strana vydání Intersonicu

Žánr: Dětský / Dobrodružný

Země původu: Velká Británie / Německo / Kanada

Rok vzniku: 2005

Originální název: Mee-Shee: The Water Giant

Délka: 91 minut

Světová premiéra: 28. června 2005 – Velká Británie, Londýn

Kinopremiéra v ČR: 14. července 2005

Režie: John Henderson

Scénář: Barry Authors

Produkce: Barry Authors, Murray Francis, Gary Hannam, Gary Mehlman, Rainer Mockert, Brooks Riley, Ken Tuohy

Hudba: Pol Brennan

Kamera: John Ignatius

Střih: Bill Jones, David Yerdley

Společnost: Screen Media Films / MBP Germany / Ogopogo Prod. Ltd.

Natáčeno: Auckland, Nový Zéland / Kelowna, British Columbia, Kanada / Londýn, Velká Británie / Queenstown, Otago, Nový Zéland

Hrají: Bruce Greenwood (Sean Cambell), Daniel Magder (Mac Cambell), Joel Tobeck (Snead), Rena Owen (bláznivá Norma), Phyllida Law (paní Cooganová), Luanne Gordon (Laura Simmonsová), Tom Jackson (Custer), Joe Pingue (Jim Neilds), Jacinta Wawatai (Pawnee), Shane Rimmer, Charles Mesure (Watkins), Robert Bruce a další

Údaje o DVD:  

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky, maďarsky

Titulky česky, maďarsky

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9 (podle imdb.com 2,35:1)

Bonusy: Trailer, Fotogalerie