Sport – Ponorka

 

Ve čtvrtek 20. září 2007 se na stáncích objeví již druhé DVD z edice deníku Sport, legendární film Wolfganga Petersena Ponorka. Cena DVD bude 47,- Kč. Film již ke koupi byl.

 

Ponorka je válečný film o mladých mužích, často ještě chlapcích, hladových po dobrodružství, kteří byli svedeni nacistickou propagandou a zlákáni zázrakem techniky. Na moři musí čelit krutým silám přírody a bojovat s neviditelným nepřítelem. Řada z nich je bez zkušeností. Zažívají hrůzy války, samotu a zoufalství. Jejich možnosti jsou děsivé: buď se vynoří bez škrábnutí, nebo zemřou. Pod hladinou moře nemají zranění šanci.

Film získal 6 nominací na Oskara: za nejlepší film, režii, střih, zvuk, zvukové efekty a předlohu. Jako bonus obsahuje film z edice deníku Sport film o filmu, trailer a audiokomentář.

Válečný film o mladých mužích, často ještě chlapcích hladových po dobrodružství, kteří byli svedeni nacistickou propagandou a zlákáni zázrakem techniky. Na moři musí čelit krutým silám přírody a bojovat s neviditelným nepřítelem. Řada z nich je bez zkušeností. Zažívají hrůzy války, samotu a zoufalství. Jejich možnosti jsou děsivé: buď se vynoří bez škrábnutí nebo zemřou. Pod hladinou moře nemají zranění šanci. Za II. světové války se ze 40 000 mužů bojujících na palubách německých ponorek vrátilo zpět pouhých 10 000.

Žánr: válečný, drama
Země původu: Německo
Rok vzniku: 1981
Délka:149 minut
Originální název: Das Boot
Režie: Wolfgang Petersen
Hrají: Jürgen Prochnow, Klaus Wennemann, Heinz Hoenig, Uwe Ochsenknecht, Otto Sander, Günter Lamprecht, Sky Dumont
Scénář: Lothar G. Buchheim, Dean Riesner, Wolfgang Petersen
Hudba: Klaus Doldinger
Kamera: Jost Vacano

Jazyk: česky, německy
Titulky: české