Deník Právo s DVD – Rafťáci

Deník Právo vydává DVD přílohu teprve potřetí. Po Účastnících zájezdu a Snowboarďácích je to zítra, v sobotu 22. září 2007 film Rafťáci. Cena 45,– Kč.

Děj je situován do letního období, žánr filmu se profiluje (podle názoru jeho tvůrců) mezi lechtivými komediemi typu Prci, Prci, Prcičky a S tebou mě baví svět. Tématem filmu jsou sport, humor, adrenalinové sporty a sex.
Letní teenagerovská komedie režiséra Karla Janáka s Vojtou Kotkem a Jirkou Mádlem v hlavních rolích. Každý z nás si vzpomíná na noční můru dospívajícího teenagera, kterou je dovolená s rodiči. A když se tato noční můra stane skutečností jen díky nešťastné souhře náhod, je to opravdu k vzteku. Dany s Filipem se ale nevzdávají ani v této situaci.

Celovečerní film Rafťáci je plný smíchu, napětí a trapasů z nečekaných situací. Poslední dovolená s rodiči, při které kluci zažívají akce, u kterých by rodiče vůbec být neměli. Když Dany slíbil Filipovi, že mu pomůže sbalit holku, netušil, kolik překážek se jim postaví do cesty. Přestože se postupně musejí vyrovnat s přítomností Danyho rodičů, malého brášky Honzíka, přísného instruktora Bořka, objevení dívčího vodáckého kurzu nakonec nabídne nepřeberně možností, jak dosáhnout cíle Filipovy touhy. Co všechno se dá na vodě zažít? Koupání, nuda, peřeje, únava, láska, zklamání či opilost. Rafťáci jsou komedií pro mládež, teenagery, ale svoje si v něm najde i generace jejich rodičů, kterým se po bezstarostnosti prvních lásek už jen stýská.

Režisér Karel Janák vyzul dva nevybouřené mládence ze snowboardu, posadil je do raftu a poslal na vodu. Rafťáci jsou sice slabší než předchozí Snowboarďáci, nicméně patří pořád k tomu lepšímu z českých luhů a hájů.

Vzhledem k tomu, že film nebyl vyloženým propadákem, a ústřední dvojice Mádl & Kotek zatím příliš nezestárla, můžeme očkávat, že brzy někoho napadne po vzoru Kameňáku natočit i trojku. Stačí si jen vybrat nějaký nový adrenalinový sport, třeba paragliding, děj film přenést z hor či vodních toků do oblak, a máme tu film třeba Paragliďáci. Takové to sexuální harašení okolo a puberťácké hlášky se již dají doplnit snadno.

Žánr: komedie pro dospívající mládež
Země původu: Česká republika
Rok vzniku: 2006
Délka: 104 minut
Režie: Karel Janák
Scénář: Tomáš Holeček, Karel Janák, Jan Prušinovský

Hrají: Vojtěch Kotek, Jiří Mádl, Milan Šteindler, Veronika Freimanová, Oldřich Navrátil, Pavla Tomicová, Jan Antonín Duchoslav, Andrea Kerestešová, Matyáš Valenta, Eliška Křenková, Běla Šarayová, Veronika Kubařová, Tereza Voříšková, Jiřina Jirásková, Petr Čtvrtníček, Jiří Helekal, Olga Schmidtová, Pavel Nový, Boris Hybner, Radka Pavlovčinová, Viola Černodrinská, Sandra Černodrinská, Hana Baroňová, Jana Škopánová, Zuzana Volavá, Šárka Vaculíková, Pavel Štoll, Libor Bouček, Petr Chajda, Jiří Ployhar, Dominik Hašek
Produkce, střih: Adam Dvořák
Výk. producent: Martin Kořínek
Kamera: Martin Šácha
Zvuk Roman Čapek
Dramaturg: Petr Bok

Příbuzné texty:
• Co vychází na DVD v září
• Kde sehnat starší DVD z novin a časopisů?