Story – Moulin Rouge

Časopis Story vyjde opět s DVD a to zítra, v pondělí 9. října 2007. Cena časopisu i s DVD je 119,- Kč. Paříž roku 1900. Nádherná Nicole Kidman jako kurtizána Satine a šarmantní Ewan McGregor v roli básníka Christiana prožívají lásku, které není přáno. Již bylo ke koupi dříve. Nechte se unášet snem o lásce a ideálech s filmovými hvězdami, které hrají, zpívají a tančí jako o život.

Fascinující, pikantní a tragikomicky příběh Moulin Rouge je oslavou pravdy, krásy, svobody, ale především lásky. Excentrický režisér Baz Luhrmann ten příběh vypráví písní. 

Muži chladnou,

jak půvaby vadnou

a léta začnou přibývat.

Ať je broušený tak či onak,

diamant nic nepřekoná,

diamant je náš nejlepší kamarád…

 

Paříž, 1900. Byl jeden hoch, zvláštní, okouzlený hoch, smutný pohled měl, byl však velmi moudrý, jednoho dne, jednoho zázračného dne potkali jsme se na cestě záhadné a při tom, jak jsme si o mnohém povídali, o bláznech a králích, tak mi pověděl: To nejkrásnější, co můžeš poznat, je lásku dát a v lásce být milován.

 

Moulin Rouge. Noční kabaret. Tančírna a bordel. Jeho majitelem byl Harold Zidler. Království nočních rozkoší, kde bohatí i chudí chodili za mladým a krásným podsvětím. Nejkrásnější ze všech tam byla žena, kterou jsem miloval. Satine. Byla kurtizána. Prodávala mužům svou lásku. Říkali jí jiskřivý diamant. Byla hvězdou. Žena, kterou jsem miloval, je…

…mrtvá. Je tomu rok, co jsem přijel do Paříže. Psal se rok 1899, bylo to milostivé léto lásky. Nevěděl jsem nic o Moulin Rouge, Haroldu Zidlerovi ani Satine. Svět žil bohémou a já přijel z Londýna,abych byl její součástí. Na vršku poblíž Paříže stála vesnice Montmartre. Nebyla to, jak mi řekl otec… hříšná vesnice! …ale bohémský svět, hudebníci, malíři, spisovatelé. Říkalo se jim děti revoluce. Ano, měl jsem žít bez halíře a měl jsem psát o pravdě, kráse, svobodě a o tom, v co jsem věřil nejvíc ze všeho. O lásce.

Jaký je muzikál Mouli Rouge? Úchvatný, výstřední, hýřící barvami, geniální, nenapodobitelný… Napadne nás tisíce přívlastků, jimiž se ho budete pokoušet charakterizovat, ale věřte, že ani jeden nedokáže tento snímek plně vystihnout. Lze ho snad popsat jediným slovem: nepopsatelný… To se prostě musí vidět.

Režisér Buz Luhrmann film pojal jako jedno velké představení plné svérázných herců a ještě svéráznějších kulis. Opona jde nahoru a vy začnete s úžasem sledovat příběh chudého básníka Christiana, který se osudově zamiluje do nejvyhlášenější pařížské kurtizány Satine z nevěstince Moulin Rouge. Říkali jí Jiskřivý diamant. Když předváděla svá svůdná pěvecká čísla, clé obecenstvo úžasem ztichlo. Muži po ní dychtily a ženy jí záviděly.

Jen ona mohla přesvědčit bohatého vévodu, aby financoval divadelní představení, v němž by Satine hrála hlavní roli a konečně se tak vymanila ze spárů podsvětí a stala se uznávanou herečkou. Jenže vévoda ji chce jen pro sebe, a ona přece miluje Christina. Dokáže naposledy prodat své tělo, nebo je láska mocnější než všechny peníze světa?

Romantika i divočina

Určitě víte, že Kidmanová i McGregor jsou výborní herci, ale jejich zpěv vám doslova vezme dech. A hudba – to je to, co jde v Moulin Rouge především. Romantické duety vás dojmou a divoké kabaretní výstupy nadchnou.

Zároveň se dočkáte i několika překvapení v podobě známých rockových i popových hitů od Queen, Madonny, Beatles či Kylie Minogue (která se ve snímku objeví coby Christianův „absintový přelud“). Neuvěřitelná je vizuální stránka filmu. Buz Luhrmann netoužil po přesném zobrazení francouzské metropole, ale šlo mu spíše o pestrost a originalitu. „Jeho“ Paříž hýří barvami, je magická a má nezaměnitelnou atmosféru. Pokud máte chuť na neobvyklou lovestory, plnou chytlavých melodií, neotřelých choreografií a okořeněnou skvělými hereckými výkony, je muzikál Moulin Rouge, oceněný dvěma Oscary, ta pravá volba. Pohodlně se usaďte, velkolepá show může začít…

Žánr: Drama / Muzikál / Romantický

Země původu: Austrálie / USA

Rok vzniku: 2001

Délka: 123 minut

Původní název: Moulin Rouge

Světová premiéra: 9. května 2001 – Francie (Cannes Film Festival)

Kinopremiéra v ČR: 1. listopadu 2001

Režie: Baz Luhrmann

Scénář: Craig Pearce, Baz Luhrmann

Produkce: Steve E. Andrews, Fred Baron, Martin Brown, Catherine Knapman, Baz Luhrmann, Catherine Martin  

Hudba: Craig Armstrong 

Kamera: Donald McAlpine

Střih: Jill Bilcock

Kostýmy: Catherine Martin, Angus Strathie

Společnost: Angel Studios / Bazmark Films Production / Twentieth Century Fox Film Corporation

Natáčeno: Fox Studios, Moore Park, Sydney, New South Wales, Austrálie / Madrid, Španělsko / Sydney, New South Wales, Austrálie

Hrají: Nicole Kidman (Satin), Ewan McGregor (Christian), John Leguizamo (Toulouse-Lautrec), Jim Broadbent (Harold Zidler), Richard Roxburgh (vévoda z Monroth), Garry McDonald (doktor), Jacek Koman (Argentinec v bezvědomí), Matthew Whittet (Satie), Kerry Walker (Marie), Caroline O’Connor (Nini), Christine Anu (Arabka), Natalie Jackson Mendoza (čínská panenka), Lara Mulcahy (mamá Fromageová), David Wenham (Audrey), Kylie Minogue (zelený sen), Deobia Oparei (čokoláda), Linal Haft (Warner), Ozzy Osbourne (hlas zeleného snu), a další  

Lokalizace nabídky

Menu DVD

Údaje o DVD: 

Výběr kapitol

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky, polsky maďarsky, rusky, 2.0 turecky 

Volba zvukové stopy 

Titulky: anglicky, česky, polsky, maďarsky, chorvatsky, rumunsky, slovinsky, turecky, arabsky, rusky, bulharsky, estonsky, lotyšsky, litevsky  

Dostupné titulky 

Obraz: barevný PAL 16:9 (2,35:1)

Bonus: žádný