Pondělní Blesk s DVD – Úplně neznámá

Pondělní romantika v Blesku pro ženy pokračuje 4. srpna 2008 dalším TV titulem Danielle Steel Úplně neznámá za 49,– Kč o ženě mezi dvěma muži. Film je uváděn i pod názvem Srdce si nedá poroučet.

Krásná mladá vdova trpí pocitem viny. Celý život byla oddaná svému staršímu, bohatému manželovi. Stará se o něj i teď, když je už slabý a umírá. Cítí však, že selhává, její oddanost slábne a ona se bezmezně oddává přitažlivosti krásného a mužného cizince Alexe.

Manželství bohatého podnikatele Johna Henryho Philipse a jeho mladé ženy Raphaelly je šťastné až do chvíle, kdy se na večírku John přímo při tanci s Raphaellou skácí k zemi. Infarkt přežije, ale další dny tráví už jen na vozíku nebo na lůžku za něžné manželčiny péče. Po pěti letech se Raphaella náhodou seznámí s právníkem Alexem Haylem. Alex si půvabné ženy všiml už dávno a často ráno běhá kolem jejich domu v naději, že ji zahlédne. Štěstí mu přeje při letu do New Yorku, kdy se posadí vedle Raphaelly a povídají si. Při loučení Raphaella odmítá Alexův návrh na schůzku, protože to pociťuje jako zradu milovaného manžela. V následující den se však náhodou setkají v restauraci, kde má Raphaella schůzku s přítelkyní a kde Alex obědvá s Amandou a svou matkou, spisovatelkou Charlottou Brendonovou, jejíž knížku Raphaella v letadle zaujatě četla. Alex pozve Raphaellu ke stolu a tentokrát mladá žena kvůli obdivované spisovatelce pozvání na chviličku přijme. Alex se posléze od své matky doví, kdo Raphaella vlastně je, o nemoci jejího muže atd. a protože ví, ve kterém hotelu Raphaella bydlí, při první vhodné příležitosti jí zavolá. Raph přijme pozvání na skleničku a bariéra mezi nimi je překonaná. Stráví spolu několik hodin, dobře se baví a rozloučí se polibkem, v následující den už skončí v objetí v posteli, ač oba vědí, že nesmí…

Žánr: Drama / Romantický
Země původu: USA
Rok vzniku: 1994
Délka: 91 min.
Původní název: (Danielle Steel’s) A Perfect Stranger
Světová premiéra: 12. září 1994
Režie: Michael Miller
Scénář: Danielle Steel, Jan Worthington
Produkce: Douglas S. Cramer, Darren Frankel, Dennis Hammer
Hudba: Lee Holdridge
Kamera: Mike Fash
Společnost: The Cramer Company / NBC Productions
Natáčeno: San Francisco, Kalifornie, USA / Toronto, Ontario, Kanada

Hrají: Robert Urich (Alex Hale), Stacy Haiduk (Raphaella Phillipsová), Darren McGavin (John Henry Phillips), Susan Sullivan (Kaye), Holly Marie Combs (Amanda Haleová), Marion Ross (Charlotte Brandonová), Ron Gabriel (Fred), Tamara Gorski (Sarah), George R. Robertson (Richard Lance), Patricia Brown (Mary), Denise McLeod (steward), Margaret Ozols (německý domovník), Adrian Truss (vydavatel)

Údaje o DVD opět neznámé