Filmhouse – Kozoroh 1

 

Pokud jste v loňském roce váhali, zda koupit či nekoupit placku v novém datovém formátu, Filmhouse vám pomocí svých Filmových návratů dává ve středu 17. září 2008 druhou, jednodušší šanci. Titul Kozoroh 1 tentokrát „jen“ na DVD v obvyklé ceně 49,- Kč

 

  

O filmu opět viz uvedený odkaz, zde jen něco málo pro připomenutí. 

 

 

Kosmická loď Kozoroh 1 je připravena ke startu směrem k Marsu. Několik minut před zážehem motorů jsou členové posádky: major John Walker, poručík Peter Willis a jejich velitel plukovník Charles Brubaker odvoláni z kabiny a tajně odvezeni neznámo kam. Miliony diváků přesto sledují na obrazovkách "úspěšný" začátek letu.

Doktor James Kelloway – duchovní otec dotyčného kosmického programu – se záhy udiveným kosmonautům pokouší vysvětlit vzniklou situaci. Ukázalo se totiž, že vzhledem k finančním spekulacím jisté firmy, která dodala vadné součástky, by let skončil katastrofou. Nezbývá než zorganizovat monstrózní podvod a pokusit se aféru ututlat.

 

Trojce je výhrůžkami donucena ke spoluúčasti na fingovaném letu. Vše je důmyslně realizováno v prostorách jedné z opuštěných základen kdesi v poušti. Lidstvo se zatajeným dechem sleduje záběry z paluby kosmické lodi, vlastní "přistání" na Marsu a chystá se na slavnostní návrat hrdinů. Jen velmi malý okruh lidí ví, že se jedná o velkolepý podvod. Kosmonauti vytuší, že mají být obětováni. Oficiálně statečně zahynou při zpáteční cestě vinou utržení tepelného štítu. Proto se pokusí svým strážcům uniknout. Letadlu, ve kterém prchají, však dojde palivo a jsou nuceni nouzově přistát v poušti.

Jejich věznitelé jsou jim v patách. Začíná dramatické pronásledování a boj nejen o sdělení pravdy celému světu, ale i o holý život.

Žánr: Drama / Sci-fi / Thriller

Země původu: USA / Velká Británie

Rok vzniku: 1978

Délka: 110 minut

Původní název: Capricorn One 

 

Světová premiéra: 2. června 1978

Režie: Peter Hyams

Scénář: Peter Hyams

Produkce: Paul Lazarus III, Michael I. Rachmil

Hudba: Jerry Goldsmith

Kamera: Bill Butler

Společnost: Associated General Films / Capricorn One Associates / Incorporated Television Company / Lew Grade

Natáčeno: Long Beach, Kalifornie, USA / Red Rock Canyon State Park – Highway 14, Cantil, Kalifornie, USA

 

 

 

Hrají: Elliott Gould (Robert Caulfield), James Brolin (plukovník Charles Brubaker), Brenda Vaccaro (Kay Brubakerová), Sam Waterston (poručík Peter Willis), O. J. Simpson (major John Walker), Hal Holbrook (doktor James Kelloway), Karen Black (Judy Drinkwaterová), Telly Savalas (Albain), David Huddleston (kongresman Hollis Peaker), David Doyle (Walter Loughlin), Lee Bryant (Sharon Willisová), Denise Nicholas (Betty Walkerová), Robert Walden (Elliot Whittier), James Sikking (muž v kontrolní místnosti), Alan Fudge, James Karen (víceprezident Price), Virginia Kaiser (Priceová), Nancy Malone (Phyllis Peakerová), Hank Stohl (generál Enders), Norman Bartold (prezident), Darrell Zwerling (doktor Bergen), Milton Selzer (doktor Roger Burroughs), Lou Frizzell (Horace Gruning), Chris Hyams (Charles Brubaker Jr.), Seanna Marre (Sandy Brubaker), Paul Picerni (Jerry), Barbara Bosson (Alva Leacocková), Paul Haney (Paul Cunningham), Jon Cedar (FBI agent), a další

Menu DVD

Údaje o DVD:

 

Výběr kapitol

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky, slovensky 

 

Nastavení zvuku a titulků 

 

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9 (2,35:1) Digitally Remastered

Bonus: žádný