CD Harry Potter a Kámen mudrců

Nakladatelství Albatros dnes, v úterý 16. září 2008 uvedlo CD s prvními dvěma kapitolami ságy J. K. Rowlingové o Harry Potterovi – Harry Potter a Kámen mudrců. Příběh plný divů a hříček, v němž nepochybně najdou zalíbení všichni fantastové od devíti do devadesáti devíti let i více. Kouzelník z Bradavic přichází v podobě audionahrávky, kterou obdivovatelé Harryho Pottera znají již z legendárního zpracování na MC nosičích. Cena 39,- Kč.

Druhé CD vychází v úterý 23. září 2008.
Třetí CD  vychází v úterý 30. září 2008.
Čtvrté CD  vychází v úterý 7. října 2008
Deváté CD vychází v úterý 11. listopadu 2008.
Desáté CD vychází v úterý 18. listopadu 2008.
Dvanácté CD vychází v úterý 2. prosince 2008.
Knihu načetl Jiří Lábus
Zvuková nahrávka Harry Potter a Kámen mudrců dosáhla počtu 10.000 prodaných kompletů a v předvečer zahájení prodeje audioknihy na CD byly jejím autorům – herci Jiřímu Lábusovi, režiséru Janu Jiráňovi, autoru hudby a zvukových efektů Zdeňku Zdeňkovi a producentu Ondřeji Müllerovi – uděleny platinové desky.

J.K.Rowlingová: Harry Potter a Kámen mudrců (audionahrávka)
Audionahrávka úvodního dílu příběhů malého čaroděje bude nyní také dostupná na 12 CD, které budou postupně vycházet každé úterý počínaje 16. zářím 2008. Závěrečnou kapitolu knihy si budou moci fanoušci Harryho Pottera poslechnout v úterý 2. prosince 2008. CD budou v prodeji u všech prodejců novin a časopisů.

Bezmála šestisetminutový komplet, který z dramaturgických důvodů respektuje členění do maximálně dvou kapitol, vznikl v roce 2001. Tehdejší redaktor a současný programový ředitel Albatrosu Ondřej Müller jako objevitel fenoménu Harryho Pottera pro české čtenáře dal tehdy dohromady pozoruhodný autorský tým. Jiří Lábus jako vyznavač knih Harryho Pottera přijal náročný úkol namluvit všechny hlasy. Tajuplnou a místy studentsky rozvernou atmosféru Bradavic dokonale podtrhuje hudba a zvukové efekty Zdeňka Zdeňka.
Údaje o audioknize:
12 CD, 585 min, 2. vydání, poprvé na CD, 39 Kč za jedno CD, vypravuje Jiří Lábus, režie Jan Jiráň, hudba a zvukové efekty Zdeněk Zdeněk, dramaturgie a produkce Ondřej Müller, Z anglického originálu Harry Potter and the Philosopher’s Stone vydaného nakladatelstvím Bloomsbury, Londýn, 1997, přeložil Vladimír Medek

Anotace audioknihy:

Rowlingová Joanne K.: Harry Potter a Kámen mudrců

Až do svých jedenáctých narozenin si o sobě tento Harry Potter myslel, že je jen obyčejný chlapec. Pak ale dostal soví poštou dopis, kterým byl zván ke studiu na prestižní soukromé Škole čar a kouzel v Bradavicích, a jeho život se rázem proměnil. Leccos se dozvídá o minulosti svých zemřelých rodičů, získá pár dobrých kamarádů, naučí se mistrovsky hrát famfrpál a kvůli Kameni mudrců podstoupí smrtelný souboj se zloduchem Voldemortem…