Filmag horor 20 – Velký útok zombies

Řada Filmag horor ve středu 17. září 2008 na pulty vrhne Velký útok zombies za 45,- Kč.

Z dílny otce kanibalského subžánru Umberta Lenziho pochází horor, nepřehlédnutelný pro své naturalistické pojetí a oživení legendy jménem zombie. Na letišti má přistát letadlo s doktorem. Kramerem z jaderné elektrárny, kde došlo k nehodě. Letadlo však nekomunikuje s řídící věží a na plochu je přivolána plně vyzbrojená vojenská jednotka. Po přistání se na překvapené vojáky vyřítí z útrob letadla tlupa hladových zombie, které nelze ničím zastavit. A tak si tlupa nesmrtelných monster dát nejprve předkrm v podobě vojáků a potom se neohroženě vydá poobědvat do televizního studia a nemocnice. Cestou zabíjejí vše živé a geometrická řada zombíků se nezadržitelně rozrůstá. Dokáže tyto nechutné nemrtvé vůbec někdo zastavit?

Recenze na tento film vyšla ve Filmagu 7/2008 na straně 70 (autor Jiří Zídek). Citujme z ní:

V mnohém případě sice vypadají jako latextem špatně nalíčení herci, ale koho to sere, když v detailním záběru podřezávají krky. Jo, někoho možná irituje i to, že jsou rychlí jako krok směrem k záchodu po nadměrné konzumaci bůčku a šlehačkového poháru a taky že používají samopaly, ale netrvá dlouho a vlítnou do televizního studia, kde se koušou kozy cvičenkyním v modrých plavkách, blonďatou hlavu ječící blbky rozčísne sekera a jiný latexový muž si nařízne malé, ale pro kameru zcela odhalené vemínko.

Inu, o pravdivosti výše uvedených řádků se můžete přesvědčit již brzy…

Žánr: Horor
Země původu: Itálie / Mexiko / Španělsko
Rok vzniku: 1980
Délka: 88 minut
Původní název: Incubo sulla citta contaminata
Světová premiéra: 11. prosince 1980 – Španělsko, Itálie
Režie: Umberto Lenzi
Scénář: Antonio Cesare Corti, Luis María Delgado, Piero Regnoli
Produkce: Diego Alchimede, Luis Méndez
Hudba: Stelvio Cipriani
Kamera: Hans Burman
Společnost: Dialchi Film, Lotus Films, Televicine S.A. de C.V.
Natáčeno:  Řím, Lazio, Itálie

Hrají: Hugo Stiglitz (Dean Miller), Laura Trotter (Dr. Anna Millerová), Maria Rosaria Omaggio (Sheila Holmesová), Francisco Rabal (major Warren Holmes), Sonia Viviani (Cindy), Eduardo Fajardo (Dr. Kramer), Stefania D’Amari (Jessica Murchison), Ugo Bologna (pan Desmond), Sara Franchetti (Liz), Manuel Zarzo (plukovník Donahue), Tom Felleghy (nadporučík Reedman), Pierangelo Civera (Bob, manžel Jessicy), Mel Ferrer (generál Murchison), a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 italsky, česky
Titulky: česky
Obraz: barevný 16:9 (2,35:1)
Bonus: žádný