Atypfilm – 2 roky prázdnin díl 1 • 2

Atypfilm tentokrát zkouší štěstí s titulem, který jde na pulty prostřednictvím jejich distribuce poprvé – televizní 2 roky prázdnin (1. a 2. díl) v ceně 49,- Kč měly vyjít 20. září 2008, ovšem jako obvykle, skluz posunul objevení na pultech až na úterý 23. září 2009. Leckdo ho i po spoustě let od televizního uvedení považuje dodnes za kultovní (nejen dětskou) podívanou. Pokud si myslíte, že vám tento název nic neříká, zkuste to tady (píseň Alaina le Meura přebásnil Zdeněk Štěpán a zpíval ji Karel Černoch).

Předlohou byl román Julese Verna . Rok 1897. Prázdninový výlet plachetnicí se pro osm chlapců z prominentních novozélandských rodin změní v boj o přežití. Osudným se jim stane nález láhve se vzkazem a následná záchrana dvou trosečníků. Jeden z nich má u sebe mapu ostrova, na kterém se údajně skrývá poklad nebývalé hodnoty.

Zatím lze těžko odhadnout, o kterou verzi se u nás bude jednat (viz nostalgický odkaz výše), ale s největší pravděpodobností o tu čtyřdílnou.

Žánr: Dobrodružný
Země původu: Francie / Rumunsko / Západní Německo / Švýcarsko / Belgie
Rok vzniku: 1974
Délka: 79 a 84 minut
Původní název: Deux ans de vacances
Světová premiéra: 10. června 1974
Režie: Serge Nicolaescu, Gilles Grangier
Námět: Jules Verne
Scénář: Claude Desailly, Walter Ulbrich
Hudba: d’Alain LeMeur
Kamera: Alexandru David
Společnost: ORTF / ZDF / Rumänien

Hrají: Franz Seidenschwan (Dick Sand), Marc Di Napoli (Doniphan), Werner Pochath (Forbes), Rainer Basedow (Pike), Dominique Planchot (Gordon), Didier Gaudron (Bryan), Constantin Baltaretu (O’Brian), Constantin Barbulescu (Lord Buchanan), Michael Berechet (kapitán Hull), Angela Chiuaru (paní Weldonová), Stefan Cristea (Henry), Constantin Diplan (Tom), Aurel Giurumia (Koch), Hans Kraus (kapitán Ackerby), Constantin Nedelcu (Jimmy),  Horia Pavel (Morris), Marius Pepino (Foster), Cristian Sofron (Service), Bogdan Untaru (Ben)

Údaje o DVD v tuto chvíli neznámé: