Blesk – Apokalypsa

Ve středu 24. září 2008 vychází v DVD edici deníku Blesk válečné drama Apokalypsa. Cena 49,- Kč. Kultovní drama Francise Forda Coppoly z vietnamského pekla.

Kapitán Willard si během služby ve Vietnamu získal pověst vynikajícího vojáka. Je pověřen důležitou misí: musí v džungli najít a zlikvidovat amerického plukovníka Waltera E. Kurtze, který dezertoval a vede v čele oddaných domorodců soukromou válku proti Vietnamcům i proti Američanům. Cestou proti proudu Mekongu na hlídkovém člunu Willard se svými muži poznávají nejpodivnější a nejrůznější aspekty válečného pekla.

 

 

 

Willard, obklopený zmarem a zneklidněný zprávami o Kurtzově počínání, má dost času na přemýšlení o sobě i o člověku, v němž válka obnažuje jeho sklon k ničení a zlu. Prožité peklo, objevení Kurtzovy říše zla a rozhovory s šíleným plukovníkem, který před Willardem rozvíjí své filozofické vize lidstva a války – to všechno způsobí, že pro kapitána je rozhodování o Kurtzově zabití něčím víc, než jen prostým vykonáním rozkazu … Kultovní dílo Francise Forda Coppoly patří mezi nejlepší filmy o americkém traumatu vietnamské války.

Žánr: Válečný / Drama

Země původu: USA

Rok vzniku: 1979

Originální název: Apocalypse Now

Délka: 194 minut

Světová premiéra: 10. května 1979 – Francie (Cannes Film Festival)

Kinopremiéra v ČR: 17. července 2003

Režie: Francis Ford Coppola

Námět: Joseph Conrad (román "Heart of Darkness")

Scénář: John Milius, Francis Ford Coppola, Michael Herr

Produkce: John Ashley, Kim Aubry (Redux), Francis Ford Coppola, Gray Frederickson, Shannon Lail (Redux), Eddie Romero, Fred Roos, Mona Skager, Tom Sternberg

Hudba: Carmine Coppola, Francis Ford Coppola

Kamera: Vittorio Storaro 

Střih: Lisa Fruchtman, Gerald B. Greenberg, Walter Murch

Společnost: Zoetrope Studios

Natáčeno: Filipíny / Dominikánská republika

Hrají: Marlon Brando (plukovník Walter E. Kurtz), Martin Sheen (kapitán Benjamin L. Willard), Robert Duvall (plukovník Bill Kilgore), Frederic Forrest (Jay ‚Chef‘ Hicks), Sam Bottoms (Lance B. Johnson), Laurence Fishburne (Tyrone ‚Clean‘ Miller), Albert Hall (Chief Phillips), Harrison Ford (plukovník Lucas), Dennis Hopper (fotograf), G. D. Spradlin (generál Corman), Jerry Ziesmer (Jerry, civilista), Scott Glenn (poručík Richard M. Colby), Bo Byers (MP seržant), James Keane (Kilgoreův střelec), Kerry Rossall (Mike ze San Diega), Ron McQueen (zraněný voják), Tom Mason (zásobovací seržant), Cynthia Wood (playmate roku), Colleen Camp (playmate, Miss květen), Linda Carpenter (playmate), Jack Thibeau (voják v příkopu), Glenn Walken (poručík Carlsen), George Cantero (voják s kufrem), Damien Leake (kulometčík), Herb Rice (Roach), William Upton (Spotter), Larry Carney (MP seržant), Marc Coppola (AFRS hlasatel), Daniel Kiewit (major z New Jersey), otec Elias (katolický kněz), Bill Graham (agent), a další 

Údaje o DVD

Jazyk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky  

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9 (2,00:1)

Bonus: trailer (2:29), destrukce Kurtzova tábora (5:48)