Filmag edice válka – Válečná mašinerie nacistů – Armáda

Filmag již dlouhodobě nabízí dvakrát týdně tituly s válečnou tématikou, tu více, tu méně povedené, dříve dělené do dvou jednoznačných řad Film a Seriál. Minulý týden se ale objevil kousek, který z dosavadních zvyklostí mírně vybočoval. A na jeho obalu jsme si mohli povšimnout upoutávky na další týden, kdy je na čtvrtek 25. září 2008 plánován titul Válečná mašinerie nacistů – Armáda ceně 45,- Kč.

Zjevně jde o další dokument, o kterém se nám bohužel nepodařilo získat žádné bližší informace. Proto si na detaily budeme muset počkat až do dne vydání. Zatím to dělá dojem, že se ve vydávání objevila nová vlna, kdy kromě filmových trháků a hudebních DVD přišel čas encyklopedických dokumentů. Některé pokusy lze považovat za celkem nevydařené , u jiných se uvidí , kam jejich vývoj posune (po cenových změnách u detektivního žánru se docela bojím).

U Filmagů je ale ještě z čeho čerpat, na stránkách jsou zmiňovány další chystané dokumenty – Cesta do Tokia, Cesta do Říma, Cesta do Berlína, Stroje 2 světové války, Hrdinové 2. světové války. Snad budeme překvapeni mile… 

A po informacích od vydavatele můžeme doplnit detaily :
Disk obsahuje dva díly –
1. díl – Každý muž je voják
2. díl – Vojáci říše

Unikátní dokumentární série nabízí na půdorysu deseti dílů podrobný pohled na vojenskou mašinérii nacistů v době 2. světové války.

V srdci každé války stojí strategie. A za každou strategií stojí vojenská mašinérie, která v době války spojuje jednotlivé národy dohromady, aby mohly dojít ke společnému vítězství. Když mašinérie funguje správně, stává se z ní šelma, kterou nikdo nezastaví. A naopak, když jednotlivé složky přesně nezapadají do sebe, katastrofa je doslova za dveřmi. Důraz na vojenskou mašinérii byl nejvíce patrný v průběhu 2. světové války. A právě na ni se soustředí strhující dokumentární cyklus, jehož prvních deset dílů nabízí podrobný pohled do mašinérie nacistů. Od Hitlerovy armády, přes vzdušné síly Luftwaffe a námořníky z Kreigsmarine, až po fanatické mladíky z Hitlerjugend.

Údaje o DVD:

Délka: 45 + 45 minut 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 český

Titulky: ne

Obraz: barevný / černobílý 4:3

Bonus: Fotogalerie