Mido Film – Tajné dějiny kosmických projektů

Mido uvádí velmi zajímavý dokument na DVD z produkce NSI (New Science Ideas) – Tajné dějiny kosmických projektů s podtitulem Trumfy a tragédie Kosmických závodů. Vyšlo v pátek 26. září 2008, v některých regionech se na stáncích objevilo až v sobotu 27. září 2008. Cena 49,- Kč.

DVD obsahuje 2 části. Podle obalu se jmenují takto:

 

Část 1. – Vesmírné spiknutí

Část 2. – Nejděsivější okamžiky  dobývání vesmíru.

 

 

 

Když si pustíte DVD, zjistíte, že podle menu  se kapitoly jmenují takto:

 

Část 1. – Nejhorší okamžiky  dobývání vesmíru

Část 2. – Vesmírná kamufláž

 

Prozkoumejte tajné dějiny dobývání vesmíru. Dozvíte se, jak zůstaly veřejnosti utajeny některé z těch nejnebezpečnějších událostí, v důsledku čehož tak několik velkých hrdinů zůstalo zcela v zapomnění. Vězte, že prvním mužem v kosmu nebyl Jurij Gagarin. Toto prvenství patří někomu jinému – Vladimíru Iljušinovi, jednomu z nejslavnějších sovětských cvičných pilotů. Tento zlomový dokument odhaluje, jak sovětské úřady – okradeny o možnost představení "velkého hrdiny" – zatajily neúspěch jeho letu do vesmíru. Dobývání vesmíru se ukázalo být jednou z největších výzev moderních dějin. Tyto události se však neobešly bez velkých ztát na životech a technice. Většina z nich zůstala před veřejností skryta nebo nebyla nikdy prezentována v tisku. Staňte se nyní svědky riskantních událostí spojených se šíleným závodem o dobytí vesmíru.

 

 

 

Podle údajů na obalu neobsahuje žádné bonusy, jak ale ukazuje letitá zkušenost, nesmíte věřit všemu, co se píše na obalech – ve skutečnosti však obsahuje Fotogalerii a dále v pod položkami menu Právě vychází a Již vyšlo naleznete filmovou upoutávku na film Piteva a přehled dosud vydaných titulů MIDA.

 

Dokument se stal vítězem ceny EBE. 

Originální názvy: SPACE – The Secret History: The Cosmonaut Conspiracy / The Scariest & Deadlies  Moments In Space History

 

© 2005 Vision Films, © NSI a UFO Video, Inc. Company

Menu DVD

 

Údaje o DVD

 

Výběr kapitol 

 

Zvuk: česky 2.0, anglicky 2.0

Obraz: barevný, PAL, 4:3

Titulky: ne

 

Zvukové stopy 

 

Délka: 120 minut

Bonusy: Fotogalerie, uputávka na film Pitevna

Region: 2

Přístupnost: 12