KaB Music – Tajuplný ostrov 1. DVD (1+2 část)

Pokud jsme před nedávnem uronili nostalgickou slzu nad vydáním jednoho pamětnického seriálu, už se nám rýsuje další šance. KaB Music v edici RájDvD nabídne v pátek 3. října 2008 další televizní skvost Tajuplný ostrov. V ceně 49,- Kč by měly být první dva díly, celkově se jedná o 3 disky. Ústřední postavu tohoto dobrodružného seriálu ztělesnil magický Omar Sharif, se kterým už jsme také měli tu čest. Nezapomenutelná je i hudba Giannia Ferria, která se vryla do paměti snad celé generace televizních diváků 70. let minulého století.

Šestice mužů prchající v balónu z obleženého Richmondu za války Severu proti Jihu ztroskotá na neznámém ostrově v Pacifiku. Trosečníci se postupně zabydlují a objevují tajemnou vulkanickou horu, kterou chrání soustava obranných paprsků. Brzy zjišťují, že v jejich osudu se jim pokouší pomoci jakýsi duch ostrova, který je ochrání i před útokem pirátů. Záhadné úkazy jim nedají spát a nakonec zjišťují, že jejich tajným pomocníkem je kapitán Nemo, který na ostrově sídlí s ponorkou Nautilus.

Později byl uveden i film, který vznikl sestřihem seriálu, ten ale nebyl tak úspěšný. Seriál si získal svoje příznivce po celém světě .

Žánr: Dobrodružný
Země původu: Francie / Itálie / Španělsko / Kamerun
Rok vzniku: 1972
Délka: 120 minut
Původní název: L´Île mystérieuse
Světová premiéra: 17. prosince 1973
Režie: Juan Antonio Bardem, Henri Colpi
Námět: Jules Verne (stejnojmenný román)
Scénář: Juan Antonio Bardem, Jacques Champreux
Hudba: Gianni Ferrio
Kamera: Enzo Serafin
Společnost: Copercines, Cooperativa Cinematográfica / Filmes Cinematografica / Office de Radiodiffusion Télévision Française / Paris Cité Productions

Hrají: Omar Sharif (kapitán Nemo), Gérard Tichy (Cyrus Smith), Philippe Nicaud (Gédéon Spilett), Ambroise Bia (Nab), Jess Hahn (Pencroff), Rafael Bardem Jr. (Harbert), Gabriele Tinti (Aryton), Mariano Vidal Molina (Bob Harvey), Rik Battaglia (Finch)

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 český původní televizní dabing (Míla Beser, Jiří Zahajský, Eduard Cupák, Josef Zíma…)
Titulky: ne
Obraz: 4:3
Bonus: Biografie, fotografie herců a tvůrců

{youtube}Os0l808oM9g{/youtube}