Páteční Právo – Protiúder

Po několika filmech z domácí produkce z nedávné doby deník Právo opět sahá k zahraniční produkci. V pátek 3. října 2008 to bude akční thriller s Arnoldem Schwarzeneggerem Protiúder (Collateral Damage). Cena 49,- Kč.

Jeho přátelé ho od toho odrazují. Federální úředníci mu otevřeně říkají, aby od toho dal ruce pryč. Losangeleský hasič Gordy Brewer je v tom ale namočený až po uši. Jeho žena a dítě zemřeli při výbuchu teroristy nastražené bomby. Nervy drásající napětí je hlavní devizou příběhu jednoho hrdiny. Tímto hrdinou je akční hvězda Arnold Scwarzenegger. Je to právě Brewer, který se rozhodne na vlastní pěst najít teroristu zvaného El Lobo. Andrew Davis (Uprchlík) natočil akcemi nabitý snímek, ve které Brewer pronásleduje svou kořist z L. A. do kolumbijské džungle i nejvyšších kruhů ve Washingtonu D. C. Brewer ví, že právě tam se chystá další El Lobův útok. Ale jak? Kdy? A kdy přesně? Ve spleti rychle se střídajících akčních scén a boje o čas je na první pohled jasné jen jediné: Protiúder vám sebere dech.

Země původu: USA
Rok vzniku: 2002
Originální název: Collateral Damage
Žánr: Akční thriller
Režie: Andrew Davis
Hrají: Arnold Schwarzenegger, Francesca Neri, Elias Koteas, Cliff Curtis, John Leguizamo, John Turturro, Jsu Garcia, Tyler Posey, Lindsay Frost, Miguel Sandoval, Harry J. Lennix, Shelley Malil, Jack Conley, Todd Allen, Bruce Ramsay, Jane Lynch, Jay Acovone

Námět: Ronald Roose, David Griffiths, Peter Griffiths
Scénář: David Griffiths, Peter Griffiths