Legendy českého filmu – Život je pes

V sobotním vydání edice Legendy českého filmu se opět můžeme vrátit do světa českých filmů z kategorie, které jsou v televizi řazeny do škatulky „pro pamětníky„, i když popravdě řečeno, lidí, kteří si pamatují jejich premiéru, již zase tak mnoho není. Filmexport Home Video přináší 4. října 2008 mimořádně zdařilou konverzační komedii Život je pes. Cena 49,- Kč.

Hlavní postavou je mladý hudební skladatel Viktor Honzl, který marně hledá zaměstnání. Nedaří se mu ani po zásadním rozhodnutí spáchat sebevraždu. Když si totiž pustí plyn, zjistí, že byl odpojen. Jako znalec hudebního díla však nakonec přece jen místo získá, když se v převleku za staršího, seriózního hudebního vědce uchází o práci v hudebním nakladatelství. Aby se mohl ucházet o Evu, krásnou mladou dceru nakladatele Durdyse, která se mu velmi líbí, ale o postaršího roztržitého pána pochopitelně nejeví zájem, doporučí majiteli zaměstnat i svého synovce. Tím je pochopitelně on sám, ve své civilní podobě.

Pro Viktora však nastanou velmi složité situace, když se v obchodě střídavě převléká za strýce a pak zase za synovce Viktora. Naneštěstí v podobě strýce připomíná Evině sestře Heleně profesora hudby Rokose, do něhož je tajně zamilovaná. Pan Durdys souhlasí se sňatkem Evy s Viktorem pouze pod podmínkou, že si zároveň strýc vezme Helenu. Aby se zasnoubil současně s oběma dívkami, je již nad Viktorovy síly, a pravda vyjde najevo. V obtížné situaci zachrání Viktora profesor hudby, který přichází Helenu požádat o ruku. Šťastný otec Durdys radostně svolí k oběma sňatkům…

Hugo Haas patří k nejvýraznějším osobnostem moderního českého divadla a filmu. Jeho herectví dominoval intelekt ve spojení s humorem, jeho humor měl i tragikomické rysy. Haasova herecká osobnost se vyznačovala mimořádnou charakterizační schopností. Přesvědčivost a pravdivost jeho divadelních a filmových postav spočívá v jejich nesmírné „lidskosti“.

zivot_je_pes_fex_01_dvd

zivot_je_pes_fex_02_dvd

zivot_je_pes_fex_03_dvd

zivot_je_pes_fex_04_dvd

zivot_je_pes_fex_05_dvd

zivot_je_pes_fex_06_dvd

Žánr: Komedie

Země původu: Československo

Rok vzniku: 1933

Délka: 84 minut (1:23:33)

Kinopremiéra v ČR: 1. prosince 1933

Režie: Martin Frič

Námět: Hugo Haas

Scénář: Hugo Haas, Martin Frič

Produkce: Josef Stein

Hudba: Pavel Haas

Kamera: Václav Vích

Střih: Martin Frič

Zvuk: Bedřich Poledník

Architekt: Štěpán Kopecký

Společnost: Moldavia

Hrají: Hugo Haas (hudební skladatel Viktor Honzl/profesor Alfred), Theodor Pištěk (majitel hudebního nakladatelství Hynek), Adina Mandlová (Eva, Durdysova mladší dcera), Světla Svozilová (Helena, Durdysova starší dcera), Ferdinand Hart (penězokaz Ralph Morrison), Alois Dvorský (pan domácí), Jára Kohout (muž kupující gramodesku), František Jerhot (strážník), Antonín Hodr (majitel konfekce Netušil), Karel Český (zákazník v hudebninách), Gustav Čech (zákazník v hudebninách), Josef Waltner (pokladník v hudebninách), Jiří Hron (úředník v hudebninách), Jarmila Šmídová (pokladní), Antonín Kubový (montér), Přemysl Pražský (penězokaz), Václav Menger (tajný), Ada Karlovský (host na zásnubách), Robert Ford (host na zásnubách), František Malý (sluha), Béďa Pražský (prodavač Pepík), Běla Horská (host), a další

Menu DVD

Údaje o DVD:

zivot_je_pes_fex_kapitoly_1

zivot_je_pes_fex_kapitoly_2

zivot_je_pes_fex_kapitoly_3

Obraz: černobílý, PAL, 4:3

Zvuk: 2.0 CZ

Titulky: české pro neslyšící

Délka: 84 minut

Typ disku: DVD 5

Regiony: ALL

Bonusy: O titulu, Zlatý fond na DVD

zivot_je_pes_fex_o_titulu