Filmag horor – Chřestýši útočí

Filmag  ve středu 8. října 2008 v edici Horor pod pořadovým číslem 23 nabídne další z variací na oblíbené téma, film Chřestýši útočí za 45,- Kč.

Množství nervového plynu, které tajně vypustila armáda USA, přemění chřestýše v nebezpečné zabijáky. Tom Parkinson, významný zoolog a herpetolog, začne v mojavské poušti pátrat po příčině podivných úmrtí, která začala nálezem dvou mrtvých dětí v blízkosti kempu jejich rodičů. Po chvíli už nikdo nepochybuje, že jde o práci zabijáckých chřestýšů. Záhadou ale zůstává, proč útočí v tak velkém počtu a vydávají se i do míst, která jsou jejich přirozeným podmínkám na hony vzdálena. Podaří se Tomovi a jeho sličné partnerce Ann odhalit smrtící záhadu dřív, než skončí místní obyvatelé v márnici s vyděšeným výrazem ve tváři a desítkami hadích kousanců po celém těle?

Komentáře?

Jeden z pokusů o zvířecí horor. Bohužel tomu všemu chybí ta krásná naivita, s jakou se podobné filmy snaží tvářit vážně. Není to ani vtipné, ani dostatečně trapné, aby se dosáhlo kýženého úspěchu a zábavy. Víc mně děsila Baba Jaga v Mrazíkovi než zde armáda chřetýšů.

Žánr: Drama / Horor / Thriller

Země původu: USA

Rok vzniku: 1976

Původní název: Rattlers

Délka: 82 minut

Světová premiéra: 23. dubna 1976 – USA

Režie: John McCauley

Scénář: Jerry Golding, John McCauley

Produkce: Irv Goodnoff, John McCauley, Harry H. Novak, Karl Tunberg

Hudba: Miles Goodman

Kamera: Richard Gibb, Irv Goodnoff

Společnost: Boxoffice International Pictures

Hrají: Sam Chew Jr. (Dr. Tom Parkinson), Elisabeth Chauvet (Ann Bradleyová), Dan Priest (obchodník), Ronald Gold (kapitán Delaney), Al Dunlap (generál), Dan Balentine (pilot), Gary Van Ormand (Woodley), Darwin Joston (Palmer), Cary J. Pitts (seržant), Eric Lawson (strážník), Tony Ballen (šerif Gates), Richard Lockmiller (náměstek), Jo Jordan (matka), Scott McCartor (Rick), Tip McClure (instalatér), Celia Kaye (žena ve vaně), Travis Gold (Timmy), Alan Decker (Doug), Bob Merchon (Howard), Ancel Cook (Sam)

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný 4:3 letterbox

Bonus: žádný