Pondělní Aha! – Miliónový brouk

Na obalu DVD z pondělního Aha! byla minulý týden upoutávka na zítřek v podobě dvou epizod ze seriálu Columbo, o kterém jsme již informovali. V dnešním tištěném Aha! však o Columbovi není ani zmínka, a na zítřek – pondělí 6. října 2008 je avizován film Milionový brouk s Budem Spencerem. Takže jestli vyjde nakonec to či ono,nebo dokonce obojí, je v tuto chvíli tak trochu hádankou, jejíž řešení zjistíme s naprostou jistotou v trafikách až zítra ráno. 

Neapolský policista Rizzo přezdívaný Velká noha právě úspěšně dořešil případ v Johannesburgu, kde poněkud razantnějším způsobem převychoval překupníky a pašeráky narkotik. Po dobře odvedené práci si chtěl trochu odpočinout, ale místo toho se musí okamžitě pustit do dalšího případu.

Tentokrát se vydává po stopách vrahů mladého Araba Omara Hakima a současně únosců, kteří se zmocnili botanika Cerulla. Ten se nechal jen pár dní před únosem slyšet, že objevil brouka, s jehož pomocí bude možno odhalit dosud skryté prameny nafty. Během vyšetřování Rizzo zjistí, že v únosu má prsty známý podvodník přezdívaný Švéd, který se právě chystá do Káhiry. Na takovém výletě Rizzo samozřejmě nesmí chybět – k velké radosti Švéda, jenž o hromotlukovu přítomnost ani trochu nestojí. Ale ani policista to nemá jednoduché. Cestou se musí vyrovnat nejen s přítomností horlivého kolegy Caputa a černouška Boda, ale také s řadou vražedných útoků, které proti němu a jeho přátelům podnikají muži v hnědých burnusech a červených turbanech. Rizzova cesta plná rvaček, honiček a pěstních soubojů vede až k původci všeho zla, zrádnému Zakarovi, jenž se chce zmocnit profesorova tajemství a pak se zbavit všech svědků…

Film volně navazuje na snímek Policajt v Africe. Doufejme, že pokud DVD vyjde, bude obsahovat původní dabing stejně jako na vydání z LK.

Země původu: Itálie
Rok vzniku: 1989
Originální název: Piedone d´Egitto
Žánr: Komedie, akční, krimi, dobrodružný
Režie:  Steno
Hrají: Bud Spencer, Enzo Cannavale, Baldwyn Dakile, Angelo Infanti, Cinzia Monrealeová, Karl-Otto Alberty, Adel Adham, Mahmoud Kabil, Bodo, Robert Loggia, Leopoldo Trieste, Venantino Venantini, Ester Carloniová, Mimmo Poli

Námět:
Scénář: Adriano Bolzoni, Massimo Franciosa, Steno

Hudba: Guido De Angelis, Maurizio De Angelis
Kamera: Sandro Borni, Luigi Kuveiller
Střih: Carlo Bartolucci, Mario Morra
Stavby: Osvaldo Desideri
Kostýmy: Sartoria Russo, Luciano Sagoni
Masky: Carboni, Fausto De Lisio, Luciano Giustini, Rocchetti
Předběžné údaje o DVD (dle vydání z LK):
Zvuk: česky DD 2.0
Obraz: barevný, PAL, 16:9
Délka: 94 minut
Menu: česky