Filmag horor 24 – Solange: Teror v dívčí škole

Filmag ve středu 15. října 2008 v edici Horor na pulty přinese další film ze svého katalogu, Solange: Teror v dívčí škole za 45,- Kč.

Tajemný vrah v dlouhém černém hábitu má na svědomí už několik mladých studentek katolické školy. Jediný, kdo tuší jaké má maniak pohnutky, je učitel Enrico, který se však se svými teoriemi nemůže svěřit policii. Prozradil by tak svůj románek s jednou ze studentek a ohrozil tak nejen svou, ale i dívčinu budoucnost. Sám se tak paradoxně stává hlavním podezřelým v příběhu, který je plný perverzních vražd a odhalených dívčích těl.

 

 

 

Něco z názorů:

 

Neuvěřitelně pomalé giallo, jehož tempo se drobně zrychluje pouze v okamžiku vražd, které jsou skvěle natočené a způsob jejich provedení je opravdu nevšední. Příběh obsahuje většinu klasických propriet žánru, snad jen detektiv dostává až nezvykle velký prostor. Každopádně podívaná je to magická, tak dokonalé filmy umělo natočit jen pár vyvolených.

 

Ve svém žánru vysoký nadstandard s prvotřídním finale. Co tahá za oči, to jsou herecké výkony, občas režie, provázání obrazu s hudbou. Stojí za vidění už kvůli brutalitě a perverznosti vražd a tomu, jak jsou ty mordy (ne)ukázány.

 

 

 

Žánr: Horor / Thriller / Mysteriozní

Země původu: Německo / Itálie

Rok vzniku: 1972

Původní název: Cosa avete fatto a Solange?

Délka: 102 minut

Světová premiéra: 9. března 1972 – Itálie, Západní Německo

Režie: Massimo Dallamano

Námět: Edgar Wallace (román "The Clue of the New Pin")

Scénář: Peter M. Thouet, Bruno Di Geronimo, Massimo Dallamano

Produkce: Fulvio Lucisano, Leo Pescarolo, Horst Wendlandt

Hudba: Ennio Morricone

Kamera: Joe D’Amato

Společnost: Rialto Film / Clodio Cinematografica / Italian International Film

Natáčeno: Londýn, Anglie

 

 

 

Hrají: Fabio Testi (Enrico ‚Henry‘ Rosseni), Karin Baal (Herta Rosseniová), Joachim Fuchsberger (inspektor Barth), Cristina Galbó (Elizabeth Secclesová), Camille Keaton (Solange Beauregardová), Günther Stoll (profesor Bascombe), Claudia Butenuth (Brenda Pilchardová), Maria Monti (paní Ericksonová), Pilar Castel (Janet Bryantová), Giovanna Di Bernardo (Helen Edmondsová), Rainer Penkert (pan Leach), Marco Mariani (otec Webber), Emilia Wolkowicz (Ruth Holdenová), Antonio Anelli, Daniele Micheletti (pan Bryant), Giancarlo Badessi (pan Erickson), Carla Mancini (Susan, dívka v Enricově třídě), Vittorio Fanfoni (Enricův přítel), Antonio Casale (pan Newton)

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky napevno s anglickým zvukem

Obraz: barevný 4:3 letterbox

Bonus: z naší nabídky  

 

E-shop Řitka video s.r.o.  

 

 

{youtube}pqD52rWhSRw{/youtube}