Blesk – Taxi

Opět jeden z logických rébusů, které snad ani nemá cenu řešit. Nejprve jsme se dočkali třetího pokračování, poté druhého, a ejhle, nyní v pátek 17. října 2008 pod hlavičkou Blesku se dočkáme prvního Taxi za 49,- Kč.

Daniel žije v Marseille a zná ji lépe, než kdo jiný, každou zkratku, každou jednosměrku. Jeho největší vášní je rychlost, která je samozřejmě větší, než si umí marseillská policie vůbec představit. Jeho snem je Formule 1. Začínal jako poslíček, který rozvážel pizzu a nyní má taxikářskou licenci. Svůj vůz speciálně upravil a ze všeho nejraději má zákazníky, kteří mají naspěch. Až jednou sveze tento fenomenální taxikář policistu Émiliena, který má problémy nejen s gangem, který vykrádá banky, ale i se svým řidičákem.

Daniel s ním uzavře dohodu, aby nepřišel o doklady: stává se Émilienovým osobním řidičem. Ocitne se tak na druhé straně zákona a nečekaně se stává velkým esem při vyšetřování gangu německých bankovních lupičů. Spolu s přítelkyní, Emilienovou matkou a celou partou roznašečů pizzy spojí Daniel a Emiliem své síly a poráží zloděje pěšky, na skútrech a samozřejmě v taxíku.

Žánr: Akční / Komedie / Krimi

Země původu: Francie

Rok vzniku: 1998

Délka: 88 minut

Původní název: Taxi

Světová premiéra: 8. dubna 1998 – Francie

Premiéra v kinech ČR: 8. dubna 1999

Režie: Gérard Pires

Scénář: Luc Besson

Produkce: Luc Besson, Laurent Pétin, Michele Pétin

Hudba: Akhenaton aka IAM

Kamera: Jean-Pierre Sauvaire

Společnost: ARP Sélection / TF1 Films Productions / Canal+ / Europa Corp. / Cofimage 9 / Studio Image 4

Natáčeno: Marseille, Bouches-du-Rhône, Francie

Hrají: Samy Naceri (Daniel Morales), Frédéric Diefenthal (Émilien Coutant-Kerbalec), Marion Cotillard (Lilly Bertineauová), Manuela Gourary (Camille Coutant-Kerbalecová), Emma Wiklund Sjöberg (Petra), Bernard Farcy (komisař Gibert), Georges Neri (Joe), Guy Quang (Pizza Joe), Maurice Murcia (penzionovaný řidič taxi), Sabine Bail (žena na prefektuře), Dan Herzberg (Paulo), Sébastien Thiery (instruktor autoškoly), Eric Bérenger (Řezník), Philippe Du Janerand (cestující na letiště), Christophe Fesquet (radarová hlídka), Gérard Vantaggioli (radarová hlídka), Edouard Montoute (Alain), Tara Römer (Emilienův kolega), a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital DTS, 5.1 francouzsky, 5.1 česky

Titulky: česky

Obraz: PAL 16:9

Bonus: Upoutávka, Film o filmu, Fotogalerie