Mido Film – Zkáza Ecobanu

Česká distribuční filmová společnost Mido Film Brno jako první přinesla žánr Sci-Fi v podobě Manga, po krátké přestávce chystá další tituly. Jako první vyjde v týdnu od 19.11. do 3.12. titul Zkáza Ecobanu. Za 49,- Kč se disk objevil na pultech 20. listopadu 2008.

Jde zatím jen o předběžnou informaci, takže na technické údaje o disku si budeme muset počkat. Zatím si alespoň stručně nastiňme, o čem to bude:
Civilizace na zemi téměř zanikla v důsledku války, znečištění a přírodních katastrof. Pro záchranu zbytku lidstva bylo vytvořeno uzavřené město zvané Ecoban, jenž mělo být ,,novým rájem“.

Nicméně s přibívajícím časem a rozvojem začíná samo město produkovat čím dál tím větší množství škodlivých látek, které vypouští do vzduchu, vod a půdy. Ani obyvatelstvo města na tom není ve větší míře lépe, protože bylo rozčleněno do dvou skupin. Malé skupinky vyvolených, kteří žijí u prostřed města, dýchají čerství vzduch, jsou jim podávány jen ty nejlepší suroviny pro živobytí a ,,ostatní“ kteří přežívají venku, přehlížení a využívaní k nejhorší práci. Náš příběh začíná odvážným činěm hlavního hrdiny Shui, který vnikne do interního systému Ecobanu, se snahou zastavit většinu strojů a zabránit tak dalšímu znečišťování planety, která by se mohla stát jednou opět obyvatelnou. To se však zásadně nelíbí nejvyším představitelům vyvolených, kteří by tak přišli o možnost ovládat zbytek lidstva. Příběh tak nemá nouzi o grandiózní bojové scény, překrásnou grafiku budov i postav a svým zpracování jistě patří mezi skvosty asijské animované tvorby.

Film z roku 2003 je ukázkou, že anime se dá udělat kvalitně i v Koreji (ne že by některé anime tituly už dávno nenesly korejské stopy^_~). Titul je krásně nakreslen a plně využívá možností CG. Příznivce scifi a vážného příběhu by měl zaujmout.

Země původu: Jižní Korea, USA
Rok vzniku: 2003
Originální název: Wondeopul deijeu
Délka: 86 minut
Anglický název: Wonderful Days / Sky Blue
Žánr: Anime, Sci-fi, Anime, Fantasy
Režie: Moon-saeng Kim
Hrají: Marc Worden, Cathy Cavadini, Joon-ho Chung, David Naughton, Bob Papenbrook, Jamie Simone, Kirk Thornton, Karl Wiedergott, Hye-jin Yu, Ji-tae Yu

Námět: Sunmin Park, Howard Rabinowitz, Jeffrey Winter
Scénář: Michael Keyes, Moon-saeng Kim, Jay Lender, Jun-Young Park, Yong-jun Park, Micah Wright

Produkce: Kay Hwang, Kyeong-hak Lee, J. Ethan Park, Sunmin Park, Jeffrey Winter
Hudba: JaeIl Sim, Sam Spiegel, Il Won
Střih: Michael McCusker
Speciální efekty: Sung-Ho Hong
Vizuální 3D efekty: Young-Min Park
Menu DVD  

Údaje o DVD:  

 

Výběr kapitol 

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 korejsky, česky

Titulky: česky s korejským zvukem 

 

Nastavení zvukové stopy 

 

Obraz: barevný PAL 16:9 

Bonus: teaser, trailer, videoklip, filmo filmu, fotogalerie, právě vychází, již vyšlo  

Bonusy