Čtvrteční Aha! – Judas Priest – Live Vengeance ´82

Čtyřiadvacet let starý koncertní záznam velmi vydařeného koncertu z Mid South Coliseum v americkém Memphisu. 12. prosince 1982 se čelní představitelé Nové vlny britského heavymetalu měli čím pochlubit, setlist skrývá jednu pecku za druhou a na pódiu se dokonce tak trochu kouzlilo i s lasery. DVD Judas Priest – Live Vengeance ´82 vychází v Aha! ve čtvrtek 6.11.2008 za 52,- Kč.

Judas Priest je jedna ze skupin, které stály u zrodu stylu s názvem Heavy Metal. Název skupiny pochází ze skladby Boba Dylana "The Ballad Of Frankie Lee And Judas Priest" z jeho LP "John Wesley Harding". Pocházejí z průmyslového Birminghamu podobně jako BLACK SABBATH. Zakladateli byli kytarista Kenneth Downing a baskytarista Ian Hill. Dalším členem byl bubeník John Ellis. Zpěvákem se stal Alan Atkins. V roce 1971 odešel John Ellis na jehož místo přišel Chris Campbell. Ten ale v roce 1972 také odešel i se zpěvákem Alanem Atkinsem. Byli nahrazeni zpěvákem Robem Halfordem a bubeníkem Johnem Hinchem ze skupiny HIROSHIMA.

Rob Halford (nar. 25. 8. 1951 v Birminghamu), bývalý osvětlovač v divadle a bratr přítelkyně Ian Hilla, se stal v následujících letech frontmanem skupiny a výraznou zpěváckou osobností. Během roku 1974 před vydáním debutového alba do skupiny přichází kytarista Glenn Tipton. První album "Rocka Rolla" se svým bluesovým laděním poněkud vymyká tomu, co skupina produkovala později, proto není fanoušky skupiny až tolik uznáváno, i když do diskografie skupiny nepochybně patří.
Na koncertě, který přináší DVD vydávané v Aha! Judas Priest excelují ve svých typických kožených oblecích pobitých pyramidami a potem zbrocený rotmistr Rob Halford tradičně uzavřel celé vystoupení příjezdem na motocyklu. Celé vystoupení má patřičnou šťávu a drive. Rob Halford často sebejistě uvádí jednotlivé šupy a občas zdravě hecuje obecenstvo. Tehdejší heavymetaloví bůžci importovali do Ameriky přehršli podařených fláků prošpikovaných spoustou vydařených kytarových sól.

Obsah DVD:

01. The Hellion/Electric Eye
02. Riding on the Wind
03. Heading Out to the Highway
04. Metal Gods
05. Bloodstone
06. Breaking the Law
07. Sinner
08. Desert Plains
09. The Ripper
10. Diamonds and Rust
11. Devil’s Child
12. Screaming for Vengeance
13. You´ve Got Another Thing Comin´
14. Victim of Changes
15. Living After Midnight
16. The Green Manalishi (With the Two-Pronged Crown)
17. Hell Bent for Leather