Pondělní Blesk s DVD – Jednou za život

Ani pondělní romantiku Blesk pro ženy neušetřil nárůstu cen a tak 28. července 2008 další TV titul Danielle Steel Jednou za život už za 49,– Kč. Drama ženy, která prožila pro matku tu nejhorší noční můru.

 

Úspěšná spisovatelka bestsellerů Daphne Fieldsová v těžkých životních chvílích po autonehodě, kdy se ve vzpomínkách vrací do minulosti. Chvíle největšího štěstí spolu s manželem a dcerou jí tragicky zničil požár a sen o štěstí se rozpadá…

Byl Štědrý den a v New Yorku světoznámá autorka Daphne Fields, ponořená do myšlenek, vstoupila do vozovky. Byla sražena autem a když ji sanitka dopraví v kritickém stavu do nemocnice, probíhají jí myslí záblesky vzpomínek na triumfy její kariéry i osobní tragédie, které začaly jedné osudné noci před devíti lety, kdy její manžel a malá dcerka zahynuli ve smrtících plamenech. Vůli dále žít a překonat zármutek našla Daphne pouze ve vědomí, že je těhotná. Začíná psát knihu inspirovanou svým zesnulým manželem a brzy se stává úspěšnou spisovatelkou. Vychovává svého hluchého syna Andrewa a aby mu zabezpečila tu nejlepší péči, přihlásí ho na luxusní internátní školu, kde jej svěří do rukou zkušeného ředitele, doktora Matthewa Danea. Když se objeví nabídka z Hollywoodu, Daphne ji přijímá, ale myšlenkami stále zůstává s Andrewem. Brzy nato se Hollywood zamiloval do jejích knížek a Daphne se zase zamilovala do jednoho z hlavních představitelů filmu, natáčeného podle jejího románu. To samozřejmě není konec dojemného příběhu, protože se opět blíží Vánoce.

 

Žánr: Drama / Romantický
Země původu: USA
Rok vzniku: 1994
Délka: 91 min.
Původní název: (Danielle Steel’s) Once in a Lifetime
Světová premiéra: 15. února 1994
Režie: Michael Miller
Scénář: Danielle Steel, Syrie Astrahan James
Produkce: Douglas S. Cramer, Avery C. Drewe, Daniel Dugan, Darren Frankel, Dennis Hammer
Hudba: David Shire
Kamera: Kees Van Oostrum
Společnost: The Cramer Company / NBC Productions

Hrají: Lindsay Wagner (Daphne Fieldsová), Barry Bostwick (Dr. Matthew Dane), Duncan Regehr (Justin Wakefield), Amy Aquin (Barbara), Rex Smith (Jeffrey Fields), Darrell Thomas Utley (Andrew), Fran Bennett (Dr. Liz Wellsová), Debra Sullivan (Harriet), Michael Mitz (Howard), Michael Laskin (pediatr), Jessica Sinegal (Aimee), Nicholas Petrie (Andrew ve 4 letech), Dawn Jeffory (advokátka), Spencer Garbett (člen posádky), Mark Davenport (Sam), Orlee Kenner (starší dívka), Clara Bryant (malá dívka), Helaine Lembeck (matka)

 

Údaje o DVD opět neznámé (onehdy jsem jedno DVD měl v ruce a pokud se pamatuji dobře, zvuk anglicky a česky 2.0, české titulky a obraz 4:3, což asi platí pro všechny DS tituly).