MF Dnes – Putování s pravěkými zvířaty 2

MF Dnes v úterý 11. listopadu 2008 přijde s pokračováním Putování s pravěkými zvířaty 2. S kuponem opět za 49,- Kč další dva díly unikátního seriálu z produkce BBC z časů, na které svět zapomněl.

Pomocí výsledků posledních vědeckých bádání, pokročilé počítačové grafiky a působivých příběhů z historie nám umožní nahlédnout do zaniklého světa – do doby vývoje savců na naší planetě.

Tvůrci řady úspěšných dokumentů z britské televize BBC nyní přicházejí s dalším unikátním seriálem. Pomoci výsledků posledních vědeckých bádání, pokročilé počítačové grafiky a působivých příběhů z historie nám umožní nahlédnout do zaniklého světa – do doby vývoje savců na naší planetě. Na prvních třech DVD naleznete kompletní seriál Putování s pravěkými zvířaty, na který navazují dvě DVD se seriálem Putování s pravěkými lidmi. 

 

Na DVD budou tyto dva díly:

3. Země obrů (29:16) – Minule jsme plavali s velrybami. Dnes se přesuneme o 11 milionů let dál a setkáme se s obyvateli světa, v němž vládne sucho. Seznámíme se přitom s největším suchozemským savcem všech dob – s Indricotheriem. Nacházíme se v době zvané oligocén. Svět má za sebou katastrofální klimatické změny, které vedly k vyhynutí každého pátého živočišného druhu na Zemi. Příroda se však brzy vzpamatovala. Všechno je jiné než předtím. Na Zemi vládne jiné počasí, rostou tu jiné rostliny a žijí jiná zvířata.

 

Mongolsko, před 25 miliony let. Svět se změnil. Z kdysi tak rozsáhlých lesních ploch se staly otevřené pláně, na kterých se klidně pasou obrovská pozemská zvířata. Díky své velikosti nemají žádného nepřítele.

 

4. Nejbližší příbuzní (29:03) – Opět se posuneme o kus dál v čase a vydáme se do východoafrické Velké příkopové propadliny. Zde totiž leží kolébka lidského rodu. Zdejší podivuhodná krajina vznikla rozlomením zemské desky, na které se nachází africký kontinent. Část Afriky se podél zlomu zvedla do výše. Tam se její klima ochladilo a tropické pralesy zde byly na ústupu. Na jeho kraji žije nejzajímavější tvor všech dob.

Etipoie, před 3,2 milionu let. Země je nyní pokryta převážně travnatými savanami, na kterých se pase rozmanité množství živočichů a kde se také objevuje zvláštní druh opice – Australopithecus. 

 

Žánr: Animovaný / Dokumentární

Země původu: Velká Británie

Rok vzniku: 2001

Původní název: Walking with Beasts

Světová premiéra: 15. listopadu 2001 – Velká Británie

Režie: Nigel Paterson

Scénář: Kate Bartlett, Jasper James, Michael Olmert, Nigel Paterson

Produkce: Tim Haines, Jasper James, Nigel Paterson, Joshua C. Barkley, Mick Kaczorowski

Hudba: Ben Bartlett

Společnost: BS Asahi / British Broadcasting Corporation / Discovery Channel Pictures / Pro 7 / TV Asahi

 

Údaje o DVD:

Délka: 59 minut

Zvuk: 2.0 anglicky, česky

Titulky: žádné

 

 

 

Obraz: barevný PAL DVD5 16:9

Bonus: žádný