Codi – Operace Barbarossa

Další dokument o druhé světové válce z produkce Pacifik Media vydává CODI ve čtvrtek 20. listopadu 2008 pod mottem, kterým je výrok Adolfa Hitlera: Krym bude pro Němce Azurovým pobřežím. DVD s názvem Operace Barbarossa opět za cenu 49,- Kč.

Josif Vissaironovič Džukašvili (Stalin) se narodil v gruzínském městě Gori. Syn obuvníka a pokojské se během let změnil ve významného ruského diktátora.

Je považován za jednoho z nejkrutějších diktátorů v historii lidstva. jeho oběti se pravděpodobně nikdy nepodaří spočítat. Za dobu svého neomezeného vládnutí má na svědomí možná více občanů SSSR, než bylo zabito během Druhé světové války.

Osud ho přivedl ke střetu s osobou stejně surovou jako on sám, s Adolfem Hitlerem, a ten ve svých pokusech získat moc nad světem, naplánoval OPERACI BARBAROSSA. Obrovská destruktivní moc vojsk třetí říše srovnala rychle se zemí část sovětského území, a situovala se před branami Moskvy. Ale zasáhl "Generál Zima", aby zničil ambice tyrana jménem Adolf Hitler.

V Edici 2. světová válka doposud vyšlo 5 titulů. V současnosti pro CODI připravuje dalších 15 titulů, které se postupně objeví na trhu v nejbližších týdnech a měsících.
 
Komentář čte M. Moravec.