MF Dnes – Putování s pravěkými lidmi 1

MF Dnes v úterý 25. listopadu 2008 plynule naváže na pravěká zvířata dalším DVD Putování s pravěkými lidmi. Ve vydávané řadě čtvrtý titul, původně ale samostatný čtyřdílný cyklus. S kuponem opět za 49,- Kč. Ohlášeny jsou dva disky, lze tedy čekat na každém dva díly.

Podívejte se na život před miliony a miliony let a buďte svědky neuvěřitelné evoluce lidského rodu. Přichází další vzrušující příběh, tentokrát o vývoji člověka. Tato unikátní série vypráví příběh o zvláštních okolnostech a určujících rysech ovlivňujících zvíře, které přišlo ovládnout svět. Jde samozřejmě o Homo sapiens a vy teď máte příležitost potkat se se svými předchůdci. Nejmodernější speciální efekty a maskérské techniky oživující vědecky přesnou rekonstrukci lidských předků, zatímco počítačová grafika a nová digitální technologie vytváří prostředí, ve kterém žili.

 

Putování s pravěkými lidmi nabízí šanci prozkoumat prehistorickou minulost a jít přímo do centra dění. Co všechno nás utvářelo? Jak to bylo s novými schopnostmi dvounohých zvířat? Jak byl přemýšlivý tvor vybaven k přežití? Podívejte se na počátky zájmu o myšlenky a pocity druhého a konečně na rozhodující faktor našeho unikátního úspěchu – fantazii.

 

1. díl:

Prostřednictvím počítačové animace a dokonale maskovaných herců se před námi rozvine pestré plátno plné zvláštních stop, jež na něm zanechali naši pradávní a prapodivní předci. Naši cestu časem začneme v Africe, v době vzdálené tři a půl milonu let, a setkáme se s stralopitecem Afarensis, tvorem, který stál na počátku vývojové řady směřující od našich opičích příbuzných až k nám.

 

2. díl:

Naše putování prehistorií se opět vrací na africký kontinent, do doby před dvěma milony let. Vedle řady neobvyklých zvířat, šavlozubých šelem či obrovských chobotnatců, zde žije několik druhů tvorů připomínajících člověka. Zlomyslný mrchožrout Homo Habilis, jeho největší nepřítel Homo Rudolphensis, a konečně i Paranthropus Boisei, jehož výhodou jsou obrovské čelisti a zuby čtyřikrát větší než naše.

 

Žánr: Dokumentární / Historický

Země původu: Velká Británie

Rok vzniku: 2003

Původní název: Walking with Cavemen

Světová premiéra: 27. března 2003 – Velká Británie

Režie: Richard dále, Pierre de Lespinois

Společnost: British Broadcasting Corporation / Discovery Channel / Evergreen Films LLC / ProSieben Television

Hrají: Alec Baldwin – vypravěč

 

Údaje o DVD snad stejné jako u předchozích:

 

Zvuk: 2.0 anglicky, česky

Titulky: žádné

Obraz: PAL 16:9

Bonus: žádný