Páteční Šíp – Stíny minulosti

Komu nestačil minulý pátek Černý úsvit, má možnost stárnoucího supermana zhlédnout v dalším kousku vhodném k zaplnění místa v regálech videopůjčoven. Tento hrdina i daný žánr má ale kupodivu stále hodně přízivců (ale taky odpůrců) a ten kdo nemá přehnané nároky na trávení volného času a stačí mu sledovat jakými způsoby se obtloustlý cvičenec snaží do penze vyžít z bývalé slávy mistra bojových umění, nebo chce zjistit čím se mu daří získat přízeň producentů, k investování do stále větších propadáků má možnost v pátek 28. listopadu 2008, kdy v Šípu vychází film Stíny minulosti. Cena 49,- Kč.

Steven Seagal se představuje v hlavní roli thrilleru, který vám rozpumpuje krev. Bývalý agent CIA musí rozmotat nebezpečnou síť mezinárodní špionáže, aby zachránil svou dceru a zabránil cestě vražedného viru do rukou nepřítele! Když falešní agenti CIA propašují smrtící virus za hranice Spojených států a jako kurýra zneužijí bývalého zpravodajského důstojníka Jacka Fostera (Seagal), nikdo z nich ještě neví, jaký běs rozpoutávají! Jack, aniž by tušil o plánu, do kterého se zapletl, bere svou dceru na dovolenou do Evropy, kde ji však unáší záhadný cizí agent. Aby svou dceru zachránil a dopadnul její únosce, musí se Jack vydat do temného světa mezinárodních špionů, kde na nepřítele narazíte na každém rohu, a kde po vás mohou zničehonic jít i přátelé!

Země původu: USA, Rumunsko, Velká Británie
Rok vzniku: 2006
Originální název: Shadow Man
Žánr: Akční Thriller
Režie: Michael Keusch
Hrají: Steven Seagal, Michael Elwyn, Imelda Staunton, Garrick Hagon, Zoltan Butuc, Gabriel Spahiu, Vasile Albinet, Skye Bennett