Deník s CD – Mach & Šebestová na prázdninách

Na prázdniny vyrážejí nejen Bolek a Lolek, ale i Mach a Šebestová. Třeba se někde potkají – nejspíš v trafikách již v sobotu 29. března 2008. Deník totiž vydává namísto původně ohlášeného titulu O vodníku Čepečkovi audio CD Mach a Šebestová na prázdninách, druhý z řady příběhů o těchto žácích 3.B, za obvyklých 39,- Kč.

Pokračování příběhů známé dvojice žáků 3. B, kteří se tentokrát vydají letním vstříc prázdninám. Jednotlivé kapitoly jsou vždy ucelenými příběhy, které čtenářům předkládají vtipný a barvitý děj úžasných zážitků Macha a Šebestové, psa Jonatána a mnoha dospělých, kterým kouzelné sluchátko spravedlivě naděluje.

O tom, že Mach a Šebestová jsou žáci 3.B, kteří kdysi dostali kouzelné sluchátko, ví v Čechách a na Moravě snad každé malé dítě. Mach a Šebestová s tím sluchátkem prožili nejednu dobrodružnou příhodu. A protože je sluchátko stále na světě a Mach se Šebestovou už prošli třetí třídou a těší se na prázdniny, je jen správné, když se za nimi na zvukovém CD podíváme.

Hned na začátku je tu problém. Šebestová se těší k babičce a k dědečkovi a Mach má odjet s rodiči do Bibione. Protože ale mají kouzelné sluchátko, vše se nakonec vyřeší a Mach, s Šebestovou, se psem Jonatánem a pochopitelně i s kouzelným sluchátkem prožijí ty nejkrásnější prázdniny ve Slámové Lhotě. Co všechno se při tom přihodí? S pomocí kouzelného sluchátka udělají Mach se Šebestovou z dědečka Tarzana, pomohou malíři, panu Kolouškovi stát se žákem slavného Leonarda da Vinci, potrestají chamtivou paní Tláskalovou, zaviní zmizení hodného chlapce Lukáše Tůmy a splní dokonce životní sen staré paní Janderové. Odehraje se při tom plno zvláštních a pozoruhodných událostí. Slámová Lhota se přestěhuje do Afriky a pak se hned u ní rozleje opravdové moře. Mach se Šebestovou jsou také pokládáni za anglický královský pár a při jednom dobrém skutku jim dokonce přestane fungovat kouzelné sluchátko. Zkrátka a dobře, tyhle prázdniny jsou plné veselých a zvláštních příběhů, které nikoho nezarmoutí.

CD obsahuje:

Jak Mach a Šebestová jeli na prázdniny – 9:03

Jak Jonatán chytil na venkově blechu – 11:29

Jak Mach a Šebestová udělali z dědečka Tarzana – 11:09

Jak Mach a Šebestová navštívili cirkus – 17:23

Jak se stal Jonatán hrdinou dne – 13:06

Jak se Mach a Šebestová vrátili z prázdnin – 14:03

Vypráví: Petr Nárožný

Režie: Jan Fuchs

Zvuk, střih a mix: Ivan Mikota