Aha! – Kolja

Pod hlavičkou nové edice Moderní Kinematograf vychází v úterý 9. prosince 2008 film Kolja. Film jako příbal nevychází poprvé (vyšel již 9. února 2007 v MF Dnes). Cena 49,- Kč

Měl pocit, že mu osud nepřeje, a přitom prožíval nejkrásnější chvíle svého života. Laskavá komedie o muži, který se domníval, že už nemůže být hůře a netušil, že právě prožívá nejkrásnější chvíle svého života.Jan Svěrák vás v laskavé, hořko-sladké komedii zve do soukromí stárnoucího hudebníka, který chtěl fingovanou svatbou získat peníze na ojetého trabanta a získal příležitost starat se o cizí dítě. 

 

 

Chlapeček se jmenoval KOLJA a poté, co jeho ruská maminka emigrovala la na Západ, zůstal svému papírovému otci na krku. Malý a velký muž, byť nemluví stejným jazykem, si zakrátko najdou svou vlastní řeč. Řeči těch dvou porozuměla i americká filmová akademie. 

Zadní strana obalu 

Žánr: Komedie 

Země původu: Česká republika

Rok vzniku: 1996

Délka: 101 minut

Kinopremiéra: 15. května 1996  

Režie: Jan Svěrák

Druhá režie: David Rauch

Námět: Pavel Taussig

Scénář: Zdeněk Svěrák

Dramaturgie: Václav Šašek, Alta Vášová

Producent: Jiří Ježek, Pavel Šolc, Eric Abraham, Jan Svěrák, Ernst Goldschmidt  

Kamera: Vladimír Smutný

Asistent kamery: Jan Carda

Hudba: Ondřej Soukup

Střih: Alois Fišárek

Zvuk: Zbyněk Mikulík, Ivo Špalj  

Architekt: Miloš J. Kohout

Kostýmy: Katarína Holá

Masky: František Příhoda

Výtvarník: Filip Heyduk

Odborný poradce: Mirko Škampa, Irena Hadacová

Produkce: Space Films

Hrají: Zdeněk Svěrák (František Louka), Andrej Chalimon (Kolja), Libuše Šafránková (Klára), Ondřej Vetchý (Brož), Nella Boudová (Brožová), Stella Zázvorková (maminka), Ladislav Smoljak (Houdek), Irina Livanovová (Naděžda), Silvia Šuvadová (Blanka), Liliana Malkina (teta), Karel Heřmánek (Musil), Jiří Sovák (Růžička), Petra Špalková (Paša), René Přibil (Pokorný), Martin Táborský (Novotný), Slávka Budínová (Buštíková), Regina Rázlová (Zubatá), Filip Renč (fotograf), Pavel Vondruška, Irina Bezrukova (Naděžda), Magdalena Šebestová (milenka)

 

Údaje o DVD:  

 

Zvuk: Dolby Digital 5.1, 2.0 česky  

Titulky: česky

 

 

Obraz: barevný PAL DVD5 16:9 (1,66:1 letterbox)  

Bonus: žádný  

Film vznikl za podpory Státního fondu pro podporu a rozvoj české kinematografie