Filmag zábava 32 – Kačer Howard

Filmag nám v edici Zábava v pátek 12. prosince 2008 nabídne netradičního hrdinu ve filmu Kačer Howard za obvyklých 45,- Kč. S tímhle filmem George Lucas poněkud šlápl vedle – Zlaté maliny 1986 – 4x – Nejhorší film, Nejhorší scénář, Nejhorší nová hvězda (Šest chlapců a děvčat v kačeřím kostýmu), Nejhorší vizuální efekty…

Zcela unikátní kombinací komiksu, hororových i vědecko-fantastických filmů a romantických příběhů je ambiciózní projekt od producenta Hvězdných válek George Lucase a scenáristů Indiana Jonese.

 

Howard T. Duck je kačer v kačeřím světě, který je téměř alternativní kopií toho našeho. Jednoho dne je vytržen ze svého pohodlí a i s křeslem přistane kdesi ve špinavých uličkách New Yorku. Nedaleko několik chuligánů přepadlo mladou zpěvačku Beverly Switzler a tak jí pomůže (a když vezmete, že je to roztomilá bílá kačenka s legračním zobákem vysoká metr dvacet, je to výkon). Zpěvačka ho vezme k sobě domů, protože nemá kam by šel. Jak se z nich stávají přátelé, pomáhá mu zjistit, jak se dostane domů.

 

Ještěže zná mladého potrhlého vědátora Phila Blumburtta. Ten zajde za kolegy a zjistí, že Howard byl náhodou přenesen urychlovačem částic. Při dalším pokusu se do doktora Waltera Jenningse dostane mocná příšera z alternativního vesmíru, která jej nakonec ovládne a začne připravovat cestu svým příbuzným, toužícím obsadit celou Zemi. A kdo jiný může zabránit zničení našeho světa, než roztomilý bílý kačer, který když se vzruší, tak mu stoupne nejen ego, ale i chocholka na hlavě?

 

Žánr: Akční / Dobrodružný / Komedie / Romantický / Sci-fi

Země původu: USA

Rok vzniku: 1986

Délka: 110 minut

Původní název: Howard the Duck

Světová premiéra: 1. srpna 1986 – USA

Režie: Willard Huyck

 

Scénář: Steve Gerber (comics), Willard Huyck, Gloria Katz

Produkce: Robert Latham Brown, Ian Bryce, Gloria Katz, George Lucas

Hudba: John Barry

Kamera: Richard H. Kline

Společnost: Lucasfilm / Universal Pictures

Natáčeno: Black Point, Marin County, Kalifornie, USA / Cleveland, Ohio, USA / Modesto, Kalifornie, USA / Nicasio, Kalifornie, USA / Novato, Kalifornie, USA / Oakland, Kalifornie, USA / Petaluma, Kalifornie, USA / Rancho Seco, Kalifornie, USA / Rio Vista, Kalifornie, USA / Sacramento, Kalifornie, USA

 

Hrají: Lea Thompson (Beverly Switzlerová), Jeffrey Jones (Dr. Walter Jenning), Tim Robbins (Phil Blumburtt), Ed Gale (Howard T. Duck), Chip Zien (Howard T. Duck – hlas) Timothy M. Ros), Steve Sleap (Howard T. Duck), Peter Baird (Howard T. Duck), Mary Wells (Howard T. Duck), Lisa Sturz (Howard T. Duck), Jordan Prentice (Howard T. Duck), Paul Guilfoyle (Lieutenant Welker), Richard Edson (Ritchie), Miguel Sandoval, Liz Sagal (Ronette), Dominique Davalos (Cal), Holly Robinson Peete (K.C.)

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný 16:9 (1,85:1)

Bonus: kinotrailer, z naší nabídky

 

Eshop Řitka video s.r.o.