Příroda 1-2/2009 – Africa – The Serengeti

První číslo časopisu Příroda roku 2009 vychází prémiově také ve verzi s unikátním dokumentárním filmem na DVD z řady IMAX – Afrika Serengeti. Snad všechny dokumenty z IMAXu jsou skvělé, ale tento je jeden z těch nejpůsobivějších. Cena s časopisem je 79,- Kč. Navíc naleznete druhý časopis v podobě přílohy Extra Svět (číslo z října 2008).

Tyto vizuálně přitažlivé dokumenty, které byly natočeny speciální velkoformátovou kamerou, vám ukážou ty nejskrytější kouty naší planety a pomohou vám objevit tajemství zvířat, rostlin, džunglí, ledových plání, lesů či pouští.

Existuje místo na zemi, kde je pořád ještě jitro života, a kde velká stáda pobíhají volná v krajině.

Afrika – Serengeti Vás zve na cestu do východní Afriky, při které budete svědky neuvěřitelné podívané – velké migrace zvěře. Na této cestě s více než dvěma miliony pakoňů hřivnatých, zeber a antilop budeme putovat více než 500 mil napříč pláněmi Serengeti. Film byl zpracován ve formátu IMAX a je zcela nezapomenutelným filmovýn zážitkem. Byl natočen v Keni a Tanzánii a přináší užasné detailní i dynamické letecké záběry. Film Vám představí i největší predátory Afriky – lvy, gepardy a krokodýly při smrtonosném pronásledování migrující kořisti.

Kapitoly DVD:

01. Miliony různých zvířat
02. Potravinový řetězec
03. Velká migrace
04. Predátoři
05. Obyvatelé severu
06. Požár trávy
07. Kráter Ngorongoro
08. Lvi
09. Hrdí Masajové
10. Světové přírodní dědictví
11. Zpáteční cesta
12. Zázrak Serengeti

Údaje o DVD:
Obraz: barevný, 16:9, PAL
Zvuk: česky DD 2.0, anglicky DD 5.1, anglicky DTS 5.1
Titulky:  české, anglické
Délka: 40 minut
Typ disku: DVD 5
Regiony: 2
Bonusy: Ukázky z dalších IMAX filmů

Další IMAX DVD bude v prodeji od 13. února 2009 exkluzivně u magazínu Příroda 3/2009. Bude se jednat o titul Antarktida.
Videoukázka:
{youtube}46EkRMabQFk{/youtube}