Svět DVD 2006/05 – Kamufláž, Vztekle tvá

Dubnové číslo Světa DVD se nese v duchu skutečně exkluzivních filmů, které naleznete na DVD jako přílohu našeho časopisu. V DVD premiéře na vás čeká nestárnoucí komik Leslie Nielsen v komedii KAMUFLÁŽ a na druhém disku neodolatelný Kevin Costner ve víru žen a alkoholu v hollywoodském melodramatu Vztekle tvá.

Kromě toho v časopise najdete také rozsáhlé téma o romantických filmech, rozhovory s hercem Pavlem Liškou a skupinou Sto zvířat nebo recenze na filmy Elizabethtown, Mission: Impossible a Štěstí.

EDITORIAL

FUTURE

ZKROCENÁ HORA – první informace o chystaném vydání oscarového hitu s Heathem Ledgerem a Jakem Gyllenhaalem v hlavních rolích. Na DVD se nejprve dostane jednodisková verze pro půjčovny, následně do prodeje vstoupí dvoudiskovka.

DVD LETEM SVĚTEM – vše podstatné z aktuálního světa digitálních technologií a filmu.

PREVIEW

AEON FLUX – Jihoafrická kráska Charlize Theronová exceluje jako superžena, která dostane tajný úkol zlikvidovat nenáviděný režim.

FILM MĚSÍCE

ELIZABETHTOWN (str. 16): Poměrně originální snímek se zrodil ze spolupráce režiséra Camerona Crowea a dvou hereckých talentů Orlanda Blooma a Kirsten Dunstové. Vznikl film, který je zároveň komedií, romancí a dramatem.

TÉMA MĚSÍCE

ROMANTICKÉ FILMY (str. 39): Láska, kam se podíváš. Konečně propuklo jaro, a tak jsme pro vás připravili téma, rozebírající romantické filmy v širším kontextu. Čekají na vás největší uslzené pecky, ale také největší propadáky všech dob.

ROZHOVOR

PAVEL LIŠKA (str. 66): Jeden z nejtalentovanějších českých herců současnosti se proslavil rolí „idiota“ ve filmu Saši Gedeona. Pak následoval puberťák Láďa alias Michael Jackson v Divokých včelách a Vláďa – bájný lhář z Pupenda. Získal Českého lva a stal se evropskou Shooting Star. V našem rozhovoru hovoří především o filmu Štěstí, které právě vychází na DVD.

FILMY NA DVD:

MISSION: IMPOSSIBLE (str. 20): Ve speciální dvoudiskové edici se vrací na scénu deset let starý film režiséra Briana De Palmy. Důvodem sběratelského vydání je premiéra třetího pokračování.

MISTŘI HAZARDU (str. 24): I když tenhle film nemá „víc vtipů, než je blech v psím kožichu“, jak hlásá obal DVD, přece jen při něm nuda není. Bavit se při něm budou spíše muži. No řekněte, která žena ocení zběsilé automobilové honičky nebo vnady herečky Jessici Simpson.

DISTRIKT! (str. 26): Divoký celovečerní animovaný film Made in Hungary, který rozhodně není pro děti, přináší politicky nekorektní, drsnou vizi současné východní Evropy.

JACKASS: THE BOX SET (str. 30): Pětice mladíků dokázala ve své show na MTV přikovat k televizorům desítky milionů diváků, kteří se zatajených dechem sledují jejich neuvěřitelné kousky. Jackass posunují hranice lidských možností ve sprosťárnách, prasárnách a sebedestrukci. Nyní vycházejí v úhledné kolekci na čtyřech discích.


OLIVER TWIST
(str. 58): Vizuálně podmanivě zpracovaná povinná školní četba, která postrádá emotivní náboj. Ani Polanski nedokázal vyloudit z Olivera Twista záživnější záležitost.

ŠTĚSTÍ (str. 64): Film Štěstí sklízí ceny od filmových znalců nejen na domácí scéně, ale i v zahraničí. Byl oceněn jako nejlepší film na MFF v San Sebastianu, Aténách, Angers a na FNC v Montrealu. Všechna tato ocenění slibují natěšenému divákovi mnohé. Velké očekávání bohužel často přináší nemalé zklamání. Alespoň někomu.

UKRADENÉ VÁNOCE TIMA BURTONA
POD HLADINOU
PSÍ ODPOLEDNE
KURÝR 2
EROS
DŮM TISÍCE MRTVOL
VYVRŽENCI PEKLA
JAKUBŮV ŽEBŘÍK
ŠŤASTNÉ KONCE
POSLEDNÍ VÝSADEK
DNES ZEMŘEŠ!
KOČIČÍ OKO
HELE KÁMO, KDO TU VAŘÍ?
GRIZZLY MAN
OBČANSKÁ VÝCHOVA
LOVCI DINOSAURŮ
NOC S NABROUŠENOU BŘITVOU
ŠPATNÉ ZPRÁVY PRO MEDVĚDY
KRONIKA SMRTI
VALERIE A TÝDEN DIVŮ
2× VLASTIMIL BRODSKÝ
PROČ?

HUDBA NA DVD A CD

BLACMORE´S NIGHT – CASTLES & DREAMS (str. 72): Dvoudiskový návrat do středověku Richieho Blackmorea.

DEPECHE MODE (str. 74): Britská skupina připravila pro své fanoušky velmi hodnotný dárek v podobě tří remasterovaných alb. Ve sběratelském dvoudiskovém vydání jsou tak k mání nahrávky Speak & Spell, Music For The Masses a Violator.

HUDBA KRÁTCE

FILMOVÉ PREMIÉRY:
MISSION: IMPOSSIBLE III (str. 82): Tajný agent Ethan Hunt v podání Toma Cruise se vrací už potřetí a přivádí ho jeden z nejvyhledávanějších režisérů současnosti J. J. Abrams.

PREMIÉRY KRÁTCE

TECHNIKA

BULÍK V POHODĚ Rubrika určená všem požitkářům a znalcům obývákové pohody.

NOVINKY NA DVD Přehled nejdůležitějších DVD novinek na českém trhu.