Filmhouse – Psanec Barbarosa

 

Filmhouse ve středu 17. prosince 2008 uvede na letošek poslední oznámený titul v edici Filmové návraty. Bude jím Psanec Barbarosa za 49,- Kč. Western zajímavý z několika důvodů. V hlavní roli Willie Nelson, ikona americké country. A v roli vedlejší Jiří Voskovec, který se ale premiéry filmu již nedočkal. 

 

 

Western o legendárním pistolníkovi, který v drsném podnebí pouště amerického jihozápadu předává své celoživotní zkušenosti mladému střelci. 

 

A dodatečně i oficiální text:

POSLEDNÍ FILM JIŘÍHO VOSKOVCE! Netradiční western o mentorsko-učednické dvojici pistolníků, která současně utíká před rodinnými problémy i před zákonem. V průběhu cesty napříč americkým jihem proslulý střelec Barbarosa předává mladému Westoverovi své životní i profesionální zkušenosti a z naivního německo-amerického farmáře se postupně stává muž. Autenticky působící snímek z Texasu předminulého století připomíná některými svými filmařskými postupy italské spaghetti westerny, přičemž staví na originálně vystavěném vyprávění a skvělých hereckých výkonech hlavních představitelů – Willieho Nelsona a Garyho Buseye. Vedle nich si ale ve filmu zahrála například česká umělecká legenda Jiří Voskovec.

 

Žánr: Western

Země původu: USA

Rok vzniku: 1982

Délka: 90 minut

Původní název: Barbarosa

Světová premiéra: 19. února 1982 – USA

Režie: Fred Schepisi

Scénář: William D. Wittliff

Produkce: Paul Lazarus III, Martin Starger, William D. Wittliff

Hudba: Bruce Smeaton

Kamera: Ian Baker

Společnost: Incorporated Television Company

Natáčeno: Alamo Village – Highway 674, Brackettville, Texas, USA / Big Bend National Park, Texas, USA / Terlingua, Texas, USA

Hrají: Willie Nelson (Barbarosa), Gary Busey (Karl Westover), Isela Vega (Josephina), Gilbert Roland (Don Braulio), Danny De La Paz (Eduardo), Alma Martínez (Juanita), George Voskovec (Herman Pahmeyer), Sharon Compton (Hilda), Howland Chamberlain (Emil), Harry Caesar (Sims), Wolf Muser (Floyd), Kai Wulff (Otto), Roberto Contreras (majitel nálevny), Luis Contreras (Angel), Itasco Wilson (Mattie), Bruce Smith (fotograf), Sonia de León (stará prostituka), Joannelle Nadine Romero (mladá prostituka), a další

 

Menu DVD 

 

Údaje o DVD:

Výběr kapitol 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky, slovensky

 

Nastavení zvuku a titulků 

 

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3

Bonus: žádný