Deník s CD – Nejhezčí písničky pro nejmenší dětičky

Noviny s názvem Deník již jednou vydaly audio CD z oblasti mluveného slova (před nedávnem titul Jako kůl v plotě). Tentokrát je příbalem opět CD, ale pro změnu hudební, a určeno je pro zejména děti. Cena 39,– Kč.

O tom, že by se mělo více zpívat, a to nejen vše školkách či ve školách, ale především v rodinách se hodně mluví. Vždyť jak jinak rozvíjet hudební vlohy a cit pro hudbu, než u co nejmenších dětí a právě zpěvem? Ale ani dospělí na tom nejsou nejlépe, alespoň co se týče českých písniček. Je smutné, když se sejde třeba nějaká společnost na oslavě či společenské akci bez hudby, a pár jednotlivců se rozhodne povzbudit všeobecnou zábavu vlastním zpěvem. Jenže po pár lidovkách většinou dojde dech – narazí se na to, že znalost národních či prostonárodních písní je všeobecně dosti mizerná.

CD Nejhezčí písničky pro nejmenší dětičky jistě využijí především rodiče pro svoje ratolesti, a to zejména v předškolním věku. Když pak půjde malý capart k zápisu do první třídy, a bude vyzván, aby něco zazpíval, může díky poslechu tohoto CD zazářit. CD obsahuje celkem 52 skladeb, z nichž 26 jsou „normální“ písničky, a tracky 27. až 52. jsou karaoke verze.

CD obsahuje tyto skladby:
01. Jede, jede poštovský panáček
02. Jedna, dvě, tři, čtyři, pět
03. Komáři se ženili
04. Kočka leze dírou
05. Adámku náš, copak děláš
06. Já jsem z Kutný Hory
07. Pec nám spadla
08. Červená modrá fiala
09. Sivá holubičko, kdes byla
10. Šla Nanynka do zelí
11. Bude zima, bude mráz
12. Ovčáci, čtveráci
13. Šel zahradník do zahrady
14. Až já budu velká
15. Když jsem byl maličký pacholíček
16. Já mám koně vraný koně
17. Prší, prší jen se leje
18. Měla babka čtyři jabka
19. Utíkej Káčo, utíkej
20. Jedna dvě, Honza jde
21. Pod naším okýnkem
22. Skákal pes přes oves
23. Když jsem husy pásala
24. Žežuličko, kde jsi byla?
25. Běží liška k Táboru
26. Paci, paci pacičky

Na obale se dočteme, že CD obsahuje multimediální bonus, kterým je zpěvník. Nevím sice, co je multimediálního na několika bitmapových souborech s oskenovanými notovými zápisy písniček a jejich texty, (a na jenom dokumentu pro Word, v němž jsou tyto bitmapy následně navkládány a seřazeny podle abecedních názvů písniček), ale na druhou stranu je to lepší než nic. Je tak možno vytisknout si písničky a sestavit si svůj vlastní zpěvníček.

Na CD jsou ještě další dva poměrně velké binární soubory s nejasným účelem, mají nastaven atribut skrytý a tak se jimi nebudeme zabývat. Jejich poslání je nejspíše tajné.

Zpívají: Šárka Šebková, Kristýna Budilová, Eliška Tuzarová, Sylvie Abbasová, Tereza Milanová, Adéla Milanová, Andrea Primusová, Lucie Hartingerová a Magdalena Jedličková.

Producent: Roman Cejnar
Diriguje: Eva Neugbauerová

Vydavatel: B&M Music © 2007 Universal Music, s.r.o.
Universal Music Group
Katalogové číslo: 067 952 –2