Páteční Aha! – Pivní bratři

Aha! zahajuje v pátek 2. ledna 2009 filmem Pivní bratři za 49,- Kč. Dva odstrkovaní kamarádi z legrace vymyslí nový sport a díky němu získají vysněnou slávu i peníze.

Joe Cooper a Dough Remer jsou vášnivými fanoušky baseballu a sní o tom, že jednou budou velkými sportovními hvězdami. Po letech jdou na sraz se spolužáky z gymnázia, ale všichni je považují za šašky a trouby. Nemají žádné příjmy a jsou v krizové situaci. Přesto se rozhodnou konečně něco udělat – a vymyslí novu hru, vycházející z basketballu. Novou hru se jim podaří prosadit, postaví družstvo a vyhrají první turnaj. Svou hrou zaujmou i miliardáře Teda Danslowa, který tzv. baseketball začne sponzorovat. Amerika z nového sportu šílí, hráči se stávají hvězdami. Za pár let hraje Danslowův tým Pivařů ve finále národní ligy. Během finále náhle Danslow umírá na srdeční kolaps. Podle závěti se má novým majitelem stát Cooper, ovšem s podmínkou, že tým dovede k vítězství v sezoně…

Joe a Doug by mohli být profesionálními ubožáky, kdyby ovšem někdo přišel na způsob, jak na naprostém buranství a neschopnosti něco vydělat. A protože se nikdo takový nenašel, museli to být oni sami. Vymysleli si hru, která zkombinovala dva z nejpopulárnějších amerických sportů: basketbal a baseball. Brzy se dostavila popularita, s ní národní liga a tedy i zisky. Jenomže změna životního stylu přinesla do jejich životů prvky, s nimiž není tak jednoduché se vyrovnat.

A něco z ohlasů:

Bláznivá komedie Davida Zuckera (Bláznivé střely) vázne (nejen) na dvou místech. Nově vymyšlená hra je nudná a hloupá a její hlavní prvek: urážení, rozesmávání a nečekané šokování soupeřů jsou hloupé a nudné. Zájem snad mohou vzbudit pouze jména hlavních aktérů: Treye Parkera a Matta Stonea, což jsou, jak jistě noční šediváci dávno vědí, tvůrci kontroverzního televizního seriálu Městečko South Park. Bohužel trhaně animované postavičky jsou výrazně zábavnější. Možná kdyby si Parker a Stone sami napsali scénář na Zuckerův námět, bylo by se na co dívat, ale takhle se jedná o primitivní snahu rozesmát nás za pomoci humoru tak hrubého zrna, že by sítem na ně propadla i nějaká ta středně velká brambora.

Tvůrci oblíbeného kontroverzního seriálu Městéčko South Park se objevili v komedii Davida Zuckera, zakladatele pojmu parodie. Rozhodně to není nijak špatný film, jen je trochu praštěný, nebo spíše, samotná hra BASEketball je krapet praštěná a fakt je, že Pivní bratři se opravdu nezapřou. Párkrát jsem se s radostí zasmál, ale od režiséra takového formátu jsem čekal poněkud něco více dokonalého.

Žánr: Komedie / Sportovní

Země původu: USA

Rok vzniku: 1998

Délka: 103 minut

Původní název: BASEketball

Světová premiéra: 28. července 1998 – USA

Režie: David Zucker

Scénář: David Zucker, Robert LoCash, Lewis Friedman, Jeff Wright

Produkce: Cleve Landsberg, Robert LoCash, Gil Netter, Kathryn Takis, Jeff Wright, David Zucker

Hudba: Ira Newborn, Trey Parker, Matt Stone

Kamera: Steve Mason

Společnost: Zucker Brothers Productions

Natáčeno: Blair Field, Recreation Park – 4700 E. 10th Street, Long Beach, Kalifornie, USA / Long Beach, Kalifornie, USA

Hrají: Trey Parker (Joseph R. Cooper), Matt Stone (Douglas Reemer), Dian Bachar (Kenny Scolari), Yasmine Bleeth (Jenna Reedová), Jenny McCarthy (Yvette Denslowová), Ernest Borgnine (Ted Denslow), Robert Vaughn (Baxter Cain), Trevor Einhorn (Joey Thomas), a další

Údaje o DVD zatím neznámé:

Zvuk:

Titulky:

Obraz:

Bonus:

Videoukázka:

{youtube}Y8WdDmAFcJw{/youtube}