Pondělní Aha! – Ženatý se závazky

Od pondělí 5. ledna 2009 by se měl v pondělním Aha! objevit americký sitcom Ženatý se závazky, který možná znáte z obrazovek z TV Nova. Pokud je vám tento typ humoru blízký, máte možnost nyní zakoupit si jej i na DVD a to s prvními šesti epizodami.Cena 49,- Kč.

Ženatý se závazky (Married… with Children) je americká televizní situační komedie. Během jedenácti sezón bylo odvysíláno celkem 261 epizod (včetně dvou speciálů). Premiéra se konala 5. dubna 1987 a o deset let později 17. dubna 1997 bylo televizní stanicí Fox rozhodnuto o ukončení seriálu. Od prvního okamžiku se seriál stal velkým trhákem nejen v USA, ale i v dalších více než šedesáti zemích světa, kde byl vysílán. V čem tkví tak fenomenální úspěch sitkomu, který se na první pohled nemusí tolik lišit od svých konkurentů?

V tomto seriálu se všechno točí kolem potrhlé rodiny Bundových. Čas plyne, všechno kolem se pomalu ale jistě mění, ale oni zůstávají stejní. Plní nenávisti, pokrytečtí, hamižní a egoističtí, takový je obrázek průměrné americké rodiny jako satirická reakce na sladké rodinné seriály z poloviny osmdesátých let. Mnohé napoví i pracovní název seriálu, který zní „Žádní Cosbyové". Většina postav vyniká přemírou špatných vlastností a hlavně neuvěřitelnou hloupostí. Stačí si poslechnout hlavu rodiny a okamžitě divákovi dojde, oč tu vlastně běží: „Láska, nenávist, podívej, my jsme rodina a jaký je v tom rozdíl?" V seriálu nikdy nehostovalo velké množství hereckých celebrit, ale tvůrci se tento zdánlivý nedostatek rozhodli vyvážit po svém. Vedle zaběhlých postav se na obrazovce pravidelně objevují dívky ze stránek časopisu Playboy, což je možná ten pravý důvod, proč seriál „Ženatý se závazky" nikdy nevyhrál cenu Emmy.

Země původu: USA
Rok vzniku: 1987
Originální název: Married… with Children
Žánr: sitcom, rodinný, komedie
Režie: Sam W. Orender, Gerry Cohen, Amanda Bearse, Brian Levant, Richard Cottrell, Arlando Smith
Hrají: Ed O’Neill, Katey Sagal, David Garrison, David Faustino, Amanda Bearse, Christina Applegate, Ted McGinley, Rosa Blasi, Joel Gretsch, Joey Lauren Adams, Krista Allen, Corey Feldman, Pamela Anderson, Eric Dane, Milla Jovovich, Nicholas Brendon, Matt LeBlanc, Jenna Mattison, Stacy Ferguson, David Boreanaz, Patrika Darbo, Meadow Williams, Dean Norris, Marianne Muellerleile, Christina Moore, Pat Crawford Brown, Patrick Cranshaw, Holly Fields, Joseph D. Reitman, Chris Elwood, Tami Roman, Tawny Kitaen, Ric Roman Waugh, Gary Coleman, Timothy Omundson, Brandy Ledford, Brian Leckner, Lisa Arturo, Damian Chapa, Beth Broderick, Shaun Toub, Gary Grubbs, Carrie Genzel, Andy Milder, Tara Karsian, Al Sapienza, Traci Lords, Shannon Tweed, Donna D’Errico, Hope Marie Carlton, Dona Speir  a mnoho dalších