FilmX – Kika

Kika je podle mnohých Almodóvarových obdivovatelů jeden z nejlepších jeho filmů. Naplněný podivnými situacemi a natočený jeho neorthodoxním stylem. I když není postaven na silném příběhu, a i když film jistě není pro všechny chutě, pokud se vám líbí nekonvenční filmy, je to dobrá volba. Cena 99,- Kč – vychází ve čtvrtek 8. ledna 2009 v edici FilmX.

Pedro Almodóvar nikdy nedělal nic konvenčním způsobem a Kika není výjimkou. Černá fraška na sex, násilí a přitažlivost obou těchto fenoménů pro veřejnost.

Film z dílny Pedra Almodovara, infant terrible světové kinematografie. Absurdní tragikomedie ze života jedné svedené ale ne opuštěné vizážistky. Satirizující civilizační bezcitnost a zasahování médií do soukromí. Absurdní komedií Kika nazřel Almodovar do oblasti, která ho od dětství mimořádně trápí. Vliv a zásah médií do lidského života. Špinavý dopad personifikoval v mediální robotce jménem Andrea Caracortada (možná kdyby znal specificky český termín "mediální mrdka", použil by jej). Ztvárňuje ji Viktoria Avril, která tak bravurně hrála v jeho Vysokých podpatcích). Moderátorka ztělesňuje civilizační agresivitu dvacátého století, je v přímém protikladu poctivé Kice, která ve své naivní bezbrannosti dobře chápe živé i mrtvé.

I v tomto díle Almodovar nezaměnitelným stylem vykresluje protikladné charaktery, které se v rozličných vztahových situacích milují, anebo nenávidí…

Země původu: Španělsko, Francie
Rok vzniku: 1993
Originální název: Kika
Žánr: Komedie, Drama
Režie: Pedro Almodóvar
Hrají: Peter Coyote, Victoria Abril, Rossy de Palma, Karra Elejalde, Charo López, Blanca Li 

Námět: Pedro Almodóvar
Scénář: Pedro Almodóvar

Kamera:Alfredo F. Mayo
Střih:José Salcedo
Hudba:Enrique Granados, Kurt Weill
Produkce: Agustín Almodóvar
Videoukázka:
{youtube}0JxnVf1w2Bc{/youtube}