Filmag válka film – Severní hvězda

V úterní edice Filmag válka film je čas 13. ledna 2009 opět na neruský film, tentokrát Severní hvězda za obvyklých 45,- Kč. Americké drama, nominované v roce 1944 na šest Oscarů dodnes patří k tomu nejpůsobivějšímu z válečné filmové produkce.

V poklidné ukrajinské vesnici Severní hvězda právě končí školní rok. Píše se rok 1941 a nikdo z místních obyvatel ještě netuší, jaké peklo je čeká. Německá invaze do SSSR začíná a vesničané prožívají první hrůzy války. Ve chvíli, kdy je Severní hvězda zabrána fašisty, většina mužů zamíří do hor, kde zformují partyzánskou jednotku. Mezitím nacistické zvěrstvo vrcholí, když německý doktor začne využívat krev místních dětí pro transfúze svých raněných vojáků. Partyzáni zesilují přepadové akce a naplno se pouští do boje, který se zdá být předem prohraný.

Žánr: Drama / Válečný

Země původu: USA

Rok vzniku: 1943

Délka: 106 minut

Původní název: The North Star

Světová premiéra: 4. prosince 1943 – USA, New York

Režie: Lewis Milestone

Scénář: Lillian Hellman

Produkce: Samuel Goldwyn, William Cameron Menzies

Hudba: Aaron Copland

Kamera: James Wong Howe

Společnost: The Samuel Goldwyn Company

Hrají: Anne Baxter (Marina Pavlova), Dana Andrews (Kolja Simonov), Walter Huston (Dr. Pavel Grigorič Kurin), Walter Brennan (Karp), Ann Harding (Sophia Pavlova), Jane Withers (Clavdia Kurina), Farley Granger (Damian Simonov), Erich von Stroheim (Dr. von Harden), Dean Jagger (Rodion Pavlov), Eric Roberts (Griša Kurin), Carl Benton Reid (Boris Stěpanič Simonov), Ann Carter (Olga Pavlova), Esther Daleová (služka Anna), Ruth Nelsonová (Naďa Simonova), Paul Guilfoyle (Iakin), Martin Kosleck (Dr. Richter), Tonio Selwart (německý kapitán), Robert Lowery (ruský pilot), a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: černobílý 4:3

Bonus: fotogalerie, z naší nabídky

Eshop Řitka video, s.r.o.