Vapet vás baví – Superpolda

 

Snad opravdu nevyčerpatelná studnice vydává další sólový titul Terence Hilla. Vapet v edici Vás baví na čtvrtek 15. ledna 2009 přichystal film Superpolda za 48,- Kč. Je rychlejší a silnější než celá jednotka SWAT, zachraňuje svět před zločinem, ale kdo zachrání svět před ním? 

 

Dave Speed je obyčejný policajt v malém americkém městě, kde řeší zásadně banální případy. Jednoho dne však dojde k něčemu zvláštnímu. Pří výkonu služby v terénu je Dave omylem vystaven radioaktivnímu záření pokusné plutoniové bomby. To na něj však nemá smrtelné účinky, ale naopak! Obdaří ho superschopnostmi, takže Dave je najednou nezranitelný, rychlý jako střela, disponuje rentgenovým zrakem nebo ovládá předměty silou své vůle. Daří se mu řešit spoustu neobjasněných případů. A skok z mrakodrapu? Pro superpoldu žádný problém! Ale jak už to tak bývá, nic není jednoduché, věci se pořádně zamotají a Dave bude mít co dělat, aby vše urovnal. Jeho nepřítelem je kromě jiného červená barva…

Žánr: Akční / Komedie / Sci-fi

Země původu: USA / Španělsko / Itálie

Rok vzniku: 1980

Délka: 102 minut

Původní název: Poliziotto superpiu

Režie: Sergio Corbucci

Scénář: Robert Brodie Booth, Sabatino Ciuffini, Sergio Corbucci

Produkce: Josi W. Konski

Hudba: Fratelli La Bionda

Kamera: Silvano Ippoliti

Společnost: El Pico S.A. / TVI / Transcinema

Natáčeno: Miami, Florida, USA

Hrají: Terence Hill (policista Dave Speed), Ernest Borgnine (seržant Willy Dunlop), Joanne Dru (Rosy Laboucheová),Marc Lawrence (Torpedo), Julie Gordon (Evelyn), Lee Sandman (McEnroy), Sal Borgese (Paradise Alley), Woody Woodbury (major NASA), Dow Stout, Herb Goldstein (Silvius), Sergio Smacchi (Slot Machine), Don Sebastian (Dingo), Claudio Ruffini (Tragedy Row), Jack McDermott, Charles D. Thomas, Charles Buie, Bobby Gale, Ben Taylor, Florance McGee, Harold Bergman (kněz)

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3

Bonus: žádný