DiViDi Speciál – Knoflíkáři

Nová řada měsíčníku DiViDi, nazvaná „DiViDi Speciál“ vychází s DVD s českým filmem Knoflíkáři. Petru Zelenkovi nejde často o prvoplánový humor založený na tzv. hláškách, ale spíše humor jemný, někdy i nostalgický, kdy nám dojde dopad až při vyslovení pointy.

Podobně je tomu i u Knoflíkářů, kteří sice rovněž přinesli zlidovělé „hlášky“: „Neplatíš, tak nepřepínej!“, nebo „Nežereš maso, nerozumíš vtipu“, ale celkově jde spíše právě o ony navzájem propletené osudy. Ty se z větší části odehrávají v noci 6. srpna 1995, padesát let poté, co byla na Hirošimu svržena atomová puma.

Film začíná povídkou Štěstí z Kokury, kde místní obyvatelé nadávají na hnusné počasí ke konci druhé světové války, a vůbec netuší, jaké štěstí jim toto počasí vlastně přineslo. Povídka Taxikář (kde si mimochodem jednoho z úchylů zahrál i pan režisér) pak zjistíme, jaké problémy musí dnes a denně řešit řidič tohoto dopravního prostředku. Povídka Civilizační návyky si zase bere na paškál rozdíly mezi hygienou fyzickou a duševní, v Poslední slušné generaci se dozvíme, jaké věci skrývají starší pánové, v Pitomcích o genialitě navenek neschopných lidí, a konečně povídka Duch amerického pilota se v kruhu vrací k první povídce.

Disk obsahuje:

Interaktivní menu; Přímá volba scén; Fotogalerie z filmu a natáčení; Biografie a filmografie Zuzany Bydžovské, Vladimíra Dlouhého, Jiřího Kodeta, Bořivoje Navrátila, Aleny Procházkové, Rudolfa Hrušínského ml. a Evy Holubové; Sestřih z předávání Českých lvů roku 1997 – vítěz kategorie Nejlepší film, Nejlepší režie, Nejlepší scénář a Nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli, plus Cena filmových kritiků; Dokument „Posezení s Janem Burianem“ – hostem Jana Buriana je režisér Knoflíkářů Petr Zelenka

Audio Dolby Digital: česky + alternativní audiostopa pro těžce zrakově postižené

Titulky: české pro neslyšící, anglické

Hrají: Pavel Zajíček, František Černý, Michaela Pavlátová, Jan Čechtický, Zuzana Bydžovská, Petr Zelenka, Vladimír Dlouhý, David W. Černý, Marek Najbrt, Bořivoj Navrátil, Alena Procházková, Rudolf Hrušínský ml., Eva Holubová, Jiří Kodet Režie: Petr Zelenka

Cena: 279,– Kč

Zadní strana