Popron – Vášeň nevinných

Minule přinesená oběť nebyla zdaleka poslední, neboť Popron vydal titulů s Evou Aichmajerovou hned několik. Další na řadě je film s názvem Vášeň nevinných. Co všechno se má vejít do žánru sci-fi… Vyšlo 5. ledna 2009 a jedná se o titul distribuovaný pouze přes POPRON za 99,- Kč.

Nejprve nadšené výkřiky z obalu DVD:

Bílé otrokyně! Svět se stal temným a nebezpečným místem, kde vládne násilí a brutalita. Anna (Eva Aichmajerová), jedna z obětí ozbrojeného gangu unášejícího mladé ženy, je donucena k otrocké práci v podzemních dolech. Krutá velitelka Erica (Kira Reed) své vězenkyně týrá a zneužívá. Ztraceny v podzemním žaláři, nuceny k těžké práci a sexuálně obtěžovány, nepřestávají krásky toužit po svobodě! Šance na úspěch je však minimální.

Disk obsahuje stejně řešené menu jako u předchozího titulu, v položce Další tituly opět jen obrázek několika obalů. Zvuk jen česky a tím to končí, takže k samotnému filmu:

Po úvodní scénce, která nás uvede do časů, kdy se žije těžko, přetěžko, vzpomíná se na zlaté staré časy plné lásky, klidu, bohatství a čeká se na příchod spasitele, odvážného a čestného hrdiny. Obratem jsme svědky lesní honičky, kdy dva ozbrojenci lapnou lepou děvu v čemsi, co připomíná noční košili, aby skončila spolu s ostatními pochytanými děvčaty ve skříňové Vé3Sce, odjíždějící do tmy. A další střih a okolo ohniště sedí skupinka, disktující o počtu této noci spasených dívek.

Karty jsou rozdány. Už zbývá jen dějové linie pospojovat. Nitky se seběhnou v sídle Aliance, kde otrokyně, vytvářené z posbíraných dívek, slouží chlípné dozorkyni Erice nejen jako držáky svícnů. Skupinka lesních partyzánů, mezi nimiž byl pochopitelně zrádce, přepadá transporty právě do tohoto sídla a proto pracovních sil ubývá. Nouzové řešení, přivážet muže, je nepřijatelné – ti by se místo otrocké práce v dolech jen bouřili. Diamantů je ale třeba, takže je zvolena cesta likvidace rebelů. Díky informacím špiona o plánovaném přepadení je připravena léčka, jejímž cílem je nejen eliminovat rebely, ale také do otroctví odvléct dívku jejich vůdce. Akce se vydaří, Tara je unesena, z rebelů jeden padne (to je cca pětina) a zrádce na příkaz Eriky zlikviduje nepohodlného vůdce armády Aliance.

Zrádce se od Eriky dočká své nečekané odměny, díky níž je Anna (Eva Aichmajerová) „přeložena" na podzemní pracoviště. Dívky tu předstírají těžbu diamantů. Otročí v šatičkách, jakoby roztrhaných rovnými střihy nůžek, v krajkových kalhotkách, černých kotníkových botičkách, s vytrhaným obočím, umytými vlasy, ústy ozdobenými rtěnkou, bez jakékoli odřeniny nebo modřiny – a hlavně poodhalenými ňadry.. „Nelidské" podmínky jsou naznačeny i znásilněním Anny kolegyněmi v jedné z postranních chodeb.

Vůdce rebelů Peter zatím objeví, že jeho vyvolená Tara zmizela a přísahá pomstu. Což ve dvou lidech není zrovna jednoduché realizovat. Taru mezitím objeví hlavní dozorkyně Erica, když v celách provádí směnný obchod s Konfederací (dívky za zbraně). A tak zatímco je Tara připravována partou zřejmě zfetovaných služek (jinak si ty pohyby a chování neumím vysvětlit), je Anna v dole znásilněna i dozorkyněmi (i když – silně spolupracuje). To se jí vyplatí, protože když se v dolech vzápětí ocitne vzdorující Tara, zachrání ji díky benevolenci dozorkyň před znásilněním výše zmíněnými kolegyněmi.

Peter zatím připravuje plán, jak se dostat do dolů a Taru vysvobodit. A hele, pomocí drogového dealera, který dodává Erice zklidňující drogy! Tak odtud vítr fouká. Místo děje pak dlooouho sledujeme zadečky a prsa slečen, plazících se v pórobetonových štolách s vědry a kbelíky, které občas ťukáním kladívka do stěn naznačují hledání diamantů. A aby z toho mohla být ještě Miss mokré tričko, konec směny znamená podzemní sprchování.

A pak už zbývá jen grandiozní finále. Kdyby se jednalo o parodii na závěrečné destrukce z filmů o 007, možná by to ušlo, ovšem když vybuchuje celá hora a po zhasnutí plamenů na stejném místě stojí stále stejné stromy?

No a jen několik technických postřehů:

Když Erica získává zbraně výměnou za dívky, kde asi tak berou zbraně a střelivo rebelové? I když jejich vůdce hrdě prohlašuje, že nic není nemožné…

Holky třídící vykopaný materiál pár minut třepou sítem nad podložkou a pak obsah síta vyklopí do toho, co přesily. Asi hledání diamantů nerozumím.

 

Hláška „Dámy, utíkejte, co můžete, vyhodíme to tu do vzduchu" je uvnitř hory, v dolech, opravdu na místě.

 

Inu, pokud ve filmu nebudete hledat návod na svržení tyranie nebo správný postup při těžbě diamantů, pak máte možnost studovat například nuance různých odstínů tělové barvy.

 

Žánr: Akční / Thriller / Sci-fi / Erotický

Země původu: Kanada / Česká republika

Rok vzniku: 2000

Délka: 89 minut

Původní název: Rage of the Innocents

Režie: Lloyd A. Simandl

Scénář: Chris Hyde

Produkce: Michael Rogers, Lloyd A. Simandl

Hudba: Ivan Doležálek

Kamera: Vladimír Kolář

Společnost: North American Pictures

Hrají: Justine Priestley (Tara ), Todd Farr (Peter), Kira Reed (Erica), Eva Aichmajerová (Anna), Howie Lotker (Shane), David O’Kelly (Yudo), John Comer (Elron), Jan Pavel Filipenský (Smea), Wolgang Schiemichen (Jiggs), Klára Hloušková (Eričina dívka #1), Vladimíra Kopalová (Slave), Kate Rodger (Ariel), Naďa Vinecká (Eričina dívka #2)

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky

Titulky: žádné

Obraz: barevný PAL 4:3

Bonus: žádný