Filmag horor – Vražedný vřískot

Hmmmm. Na obálce středečního hororu Vražedný vřískot vydavatelství Filmag z 28. ledna 2009 se skví upoutávka „Zapomeňte na Normana Batese, přichází Matthew!". Nedávno jsem četl cosi podobného na úplně jiné krabičce. To jsem zvědav, jestli se za 45,- Kč dočkáme něčeho lepšího.

Šílenství! Paranoia! Vraždy! Klasika brutálního hororu.

Matthew má problémy s rodinnými vztahy. Ví to jeho psychiatr, ví to jeho matka a poznal to ostatně i jeho otec, kterého malý Matthew zavraždil traktorem. Není tedy divu, že když se jednoruký psychopat vrátí z léčení a zjistí, že se matka znovu tajně vdala, popadne ho amok. Ve své nenávisti vidí zrádnou matku a otčíma kam se jen podívá. Mrtvoly přibývají jako na běžícím pásu a vykoupením pro labilního Matthewa není ani bizarní vztah s prostitutkou Verou. Ba právě naopak…

Žánr: Horor / Thriller

Země původu: USA

Rok vzniku: 1973

Délka: 90 minut

Původní název: Scream Bloody Murder / Blood-o-rama

Režie: Marc B. Ray

Scénář: Larry Alexander, Marc B. Ray

Produkce: Larry Alexander, Ron Mitchell, Marc B. Ray, Alan Roberts

Hudba: Don Bagley, Rockwell

Kamera: Stephen Burum

Společnost: Alan Roberts Productions / First American Films / University Film Company

Natáčeno: Los Angeles, Kalifonie, USA

Hrají: Fred Holbert (Matthew), Leigh Mitchell (Vera / Daisy Parsonsová), Robert Knox (Mark Parsons), Ron Bastone (námořník), Suzette Hamilton (Brenda), Willey Reynolds (Lex), A. Maana Tanelah (Bridey-Lee), Florence Lea (Helen Anatoleová), Angus Scrimm (dr. Epstein), Cecil Reddick (pan Simpson), Gloria Earl (paní Simpsonová), L. M. Jobin (maldý Matthew), Dorhab (Wendy Miller), Rob Max (otec), Middifred (pes)

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný 4:3

Bonus: žádný