Blesk – Zamilovaný profesor

Blesk v sobotu 31. ledna 2009 nabídne v televizi mnohokrát reprízovanou komedii Zamilovaný profesor za 49,- Kč. Bývaly doby, kdy Eddie Murphy byl hercem. Remake slavné komedie Jerryho Lewise, kde šlo o komediální variaci na příběh Jekylla a Hyda.

Bláznivá komedie studia Imagine Entertainment, ve které Vám brilantní Eddie Murphy v sedmi různých rolích způsobí permanentní záchvat smíchu. Murphy zde hraje nadaného, plachého a dobrosrdečného, i když poněkud „silnějšího“ profesora biologie a genetiky Shermana Klumpa. Když na školu nastoupí krásná učitelka Carla, Sherman se může zbláznit, aby shodil svých x kilo navíc a dobyl její srdce. Chce se stát mužem, který by získal její srdce.

Nakonec se mu, díky jeho nejnovějšímu vynálezu – séru na hubnutí – podaří zajímavá proměna: stane se z něj vždy na pár hodin „Buddy Love“, vtipný, svalnatý, sebejistý frajírek. Sérum má jen dočasnou účinnost, což znamená, že zpátky v tlouštíka se začíná měnit v ty nejnevhodnějších chvíle a to zcela nečekaně. Po nějakém čase ale Sherman zjistí, že jak sérum, tak Buddyho nelze kontrolovat a že vlastně vynalezl monstrum! To se mu začne až příliš vměšovat do života. Pokusí se mu přebrat Carlu, připraví ho o místo i bydlení a dokonce se pokusí natrvalo zaujmout místo v jeho těle. Podaří se Shermanovi zastavit jeho namyšlené druhé já, nebo ho pohltí vlastní vynález? Dobrácký profesor je odhodlán zůstat sám sebou i za cenu nepříjemné tloušťky.

Neuvěřitelné speciální efekty, fantastický soundtrack a skvělé výkony Jamese Coburna, Larryho Millera, Dave Chappelle a Johna Alese ve vedlejších rolích – to vše na vás čeká v této těžkotonážní komedii. Tak si ji nenechejte ujít!

Zadní strana

Žánr: Komedie / Romantický / Sci-fi

Země původu: USA

Rok vzniku: 1996

Délka: 91 minut

Původní název: The Nutty Professor

Světová premiéra: 28. června 1996 – USA

Premiéra v kinech ČR: 31. října 1996

Režie: Tom Shadyac

Scénář: David Sheffield, Barry W. Blaustein, Tom Shadyac, Steve Oedekerk

Původní scénář k filmu z roku 1963: Jerry Lewis, Bill Richmond

Produkce: Brian Grazer, Karen Kehela, Jerry Lewis, Mark Lipsky, Russell Simmons

Hudba: David Newman

Kamera: Julio Macat

Společnost: Universal Pictures / Imagine Entertainment

Natáčeno: Beverly Hills, Kalifornie, USA / Los Angeles, Kalifornie, USA / San Marino, Kalifornie, USA / Pasadena, Kalifornie, USA

Hrají: Eddie Murphy (profesor Sherman Klump, Buddy Love, Lance Perkins / Papa Klump, Mama Klumpová, babička Klumpová, Ernie Klump), Jada Pinkett Smith (profesorka Carla Purtyová), James Coburn (Harlan Hartley), Larry Miller (Dean Richmond), David Chappelle (Reggie Warrington), John Ales (Jason), Patricia Wilson (Grace, sekretářka), Jamal Mixon (Ernie Klump Jr.), Nichole McAuley (žena Fit), Hamilton von Watts (zdravotní instruktor), a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, 2.0 česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD5 16:9 (1,85:1)

Bonus: žádný? (u plného vydání produkční poznámky, představení herců a filmového štábu, filmový trailer)