Sport – Herkules – Legendární výpravy 4

Nebýt toho, jak se administrátor stránek deníku Sport diletantsky stará o sekci DVD, tak by člověk skoro nevěřil, že bude ještě nějaké pokračování. Už delší čas se ale mezi obaly nachází titul, který vyjde v sobotu 7. února 2009. Na řadě je Herkules – Legendární výpravy s pořadovým číslem 4 a dalšími 2 díly za 49,- Kč.

Herkules se opět vydává čelit nástrahám a nebezpečím. Bude muset zápasit v gladiátorské aréně a bránit svou svobodu a čest. Uprostřed zuřící nesmyslné války je Herkules jediný, kdo dokáže zastavit lavinu zabíjení a nezalekne se při tom ani sil z podsvětí!

DVD obsahuje epizody:

10. Gladiátor (Gladiator – 20. března 1995)

Menas Maxius, nejbohatší muž ve městě Apropus, vězní nevinné muže a nutí je k boji jako divoká zvířata pro zábavu svých přátel a své ženy, zlé Postery. Jedním z vězněných je Gladius. Jeho manželka, Felicita, se obrátila o pomoc na Herkula a Iolause. I oni se ocitnou ve vězení a Menas je nutí k boji.

11. Mizející mrtví (The Vanishing Dead – 24. dubna 1995)

Cesta zavane Herkula a Iolaa do města Tantalus. Tam zjistí, že mrtví mizí z bojiště, a že za to může Ares, bůh války. Po smrti krále Memnose jeho syn Daulin převzal trůn, ale Daulinova sestra Poena, vytáhla do boje, protože věří, že Daulin zabil svého otce. Jenže celou situaci zavinil Ares pro uspokojení krvežíznivých choutek. Herkulovi se podaří vysvětlit pravdu Daulinovi i Poeně a ukončit tak válku v rodině.

Žánr: Pohádka / Akční / Dobrodružný / Fantasy

Země původu: USA / Nový Zéland

Rok vzniku: 1995

Délka: 85 minut

Původní název: Hercules: The Legendary Journeys

Režie: Garth Maxwell / Bruce Campbell

Scénář: Robert Bielak / Daniel Truly, Andrew Dettmann

Společnost: MCA Television / Pacific Renaissance Pictures Ltd. / Renaissance Pictures / Studios USA Television / Universal TV

Natáčeno: Nový Zéland

Hrají: Kevin Sorbo (Hercules), Michael Hurst (Iolaus), Stuart Turner (Leutia), Kyrin Hall (Felicita), Jeffrey Thomas (Bellicus), Ian Mune (Menas Maxius), Tawny Kitaen (Deianeira), Tony Todd (Gladius), Alison Bruce (Postera), Nigel Harbrow (Turkos), Gabriel Pendergast (Spagos), Ray Bishop (Rankus), Mark Nua (Skoros) / Chris McDowell (Krytus), Reb Brown (Jarton), Richard Vette (Aelon), Erik Thomson (Daulin), Joseph Hassel (Sentry), Jean Hyland (matka), Amber Jane Raab (Poena) a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky napevno s anglickým zvukem

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3

Bonus: žádné