Filmag válka dokument – Hrdinové 2. světové války 1

 

Pravidelné místo ve čtvrtek má edice Filmag válka dokument. Po absolvovaných Pochodech k vítězství máme 5. února 2009 za obvyklých 45,- Kč možnost se seznámit s těmi, kdo tyto pochody řídili – Hrdinové 2. světové války. Dnes vyšel 1. ze 4 disků, které budou věnovány strhujícím příběhům největších spojeneckých velitelů 2. světové války. 

 

V nejtemnějších dnech druhé světové války, kdy nacističtí fanatici vypustili své hordy na svobodný svět, hrstka statečných válečníků spojila své síly a pokusila se odolávat šířícímu se zlu. Jako velitelé armád vedli svou zemi do krutých bojů, aby se nakonec navždy zapsali do dějin jako hrdinové 2. světové války. Tato dvanáctidílná dokumentární série otevírá dveře do jejich strategického uvažování, bojových metod, ale také do jejich soukromí a osobních problémů, spojených se stoprocentním válečným nasazením.

DVD obsahuje 3 díly:

Dwight D. Eisenhower (23:42 min.)

George S. Patton (23:27 min.)

Omar Bradley (23:37 min.)

Žánr: Dokumentární

Země původu: USA

Rok vzniku: 200

Délka: 89 minut podle obalu

Společnost: Madacy Home Video / Creation Films

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky

Titulky: žádné

Obraz: barevný / černobílý PAL DVD9 4:3

Bonus: Nuremberg (73:15 min.), Medal of Honor (5:15 min.), Nazi Camps Liberated (5:52 min.), The Story Of G. I. Joe (4:56 min.) – všechny bonusy černobílé, v angličtině, bez titulků