Sport – Katakomby

Sport ve středu 11. února 2009 sáhne opět do škatulky filmů, které mají vzbuzovat mrazení v zádech – Katakomby za 49,- Kč. Hlavním tahákem by mělo být jméno jedné z (nejen) hereček, ale ale tohle o přílišné úspěšnosti nesvědčí. 

Svět temnoty a mrtvých. Victoria, která přijela za sestrou do Paříže, se nechá přemluvit a spolu s ní a jejími přáteli se vydá do rozsáhlých pařížských katakomb, v nichž jsou pohřbeny ostatky milionů lidí. Noční párty vypadá zábavně, ale když se dívka náhodně oddělí od svých přátel, zjišťuje, že na ni v ponurém labyrintu cosi číhá… a rozhodně to nemá přátelské úmysly!

A zase nějaké citace:

Koukat hodinu a půl na holku pobíhající ve tmě v katakombách jen s baterkou je nuda. Nečekejte příběh ani krev. Doporučuji stejnojmennou klasiku s Vlastou Burianem.

Žánr: Horor / Thriller

Země původu: USA

Rok vzniku: 2007

Délka: 100 minut

Původní název: Catacombs

Světová premiéra: 8. února 2007 – Německo (European Film Market)

Režie: Tomm Coker, David Elliot

Scénář: Tomm Coker, David Elliot

Produkce: Peter Block, Mark Burg, Chad Cole, Jason Constantine, Ford Lytle Gilmore, Michele Greco, Gregg Hoffman, Oren Koules

Hudba: Yoshiki Hayashi, Hybrid

Kamera: Maxime Alexandre

Společnost: Lions Gate Films / Twisted Pictures / Catacombs Productions

Natáčeno: Bukurešť, Rumunsko / delta Dunaje, Rumunsko / Paříž, Francie

Hrají: Shannyn Sossamon (Victoria), Pink aka Alecia Moore (Carolyn), Emil Hostina (Henri), Sandi Dragoi (Liaves), Mihai Stanescu (Jean Michele), Cabral Ibaka (Hugo), Radu Andrei Micu (Nico), Cain Manoli (Leon), DJ Kosta (DJ), a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: žádné

Obraz: barevný 16:9

Bonus: žádný