Sobotní Blesk – P.S. Miluji tě

Blesk v sobotu 14. února 2009 nabídne film P.S. Miluji tě za 49,- Kč. Slova, pro něž stojí za to žít… Film pro večery s přítelkyní s kapesníky po ruce.

Holly Kennedy je krásná a chytrá a je provdána za lásku svého života – Gerryho. Když však Gerry náhle zemře, ztratí i Holly chuť žít. Jediný člověk, který jí může pomoci, tu již bohužel není.

Nikdo nezná Holly lépe než Gerry. Takže to, co nachystal ještě před smrtí, se zdá jako dobrý plán. Před tím, než Gerry zemřel, napsal Holly několik dopisů, které jí mají provázet nejen v jejím smutku, ale také ve znovuobjevování sebe sama. První vzkaz dorazí v den Hollyiných 30. narozenin ve formě dortu a k jejímu zděšení i nahrané magnetofonové pásky, kde jí Gerry nabádá, aby si vyšla ven a slavila.

Během následujících týdnů a měsíců přichází neobvyklým způsobem další dopisy, každý z nich ji posílá do nového dobrodružství a každý také končí slovy: P.S. Miluji Tě. Hollyina matka a její nejlepší kamarádky, Sharon a Denise, se začínají obávat, že Gerryho dopisy drží Holly stále připoutanou k minulosti, ale ve skutečnosti ji posouvají dál směrem k nové budoucnosti.

A kromě odkazu na recenzi i pár hlasů z lidu:

Tenhle moučník má výborný recept, upekl ho zručný kuchař a přinesla ho skvělá parta servírek a číšníků.

Chytře a citlivě stavěný příběh s velkou porcí romantického odéru, srdceryvně smutných momentů i jemného, elegantního humoru.

Irka Cecelia Ahern vydala tento svůj knižní bestseller už v jednadvaceti letech, což je, vzhledem k tématu, jistě obdivuhodné.

Žánr: Romantický / Drama / Komedie

Země původu: USA

Rok vzniku: 2007

Délka: 117 minut

Původní název: P.S., I Love You

Světová premiéra: 20. prosince 2007 – Česká republika, Maďarsko, Holandsko

Premiéra v kinech ČR: 20. prosince 2007

Režie: Richard LaGravenese

Námět: Cecelia Ahern (stejnojmenný román)

Scénář: Richard LaGravenese, Steven Rogers

Produkce: Wendy Finerman, James Flynn, James Hollond, Julie Huntsinger, Broderick Johnson, Andrew A. Kosove, Morgan O’Sullivan, Molly Smith, John H. Starke, Donald A. Starr, Daniel J. B. Taylor, Steven P. Wegner, Lisa Zupan

Hudba: John Powell

Kamera: Terry Stacey

Společnost: Alcon Entertainment / Grosvenor Park Productions / Wendy Finerman Productions

Natáčeno: County Wicklow, Irsko / Dublin, County Dublin, Irsko / Enniskerry, County Wicklow, Irsko / Glendalough, County Wicklow, Irsko / Hazlet, New Jersey, USA / Lacken Village, County Wicklow, Irsko / Orchard Street & Broome Street, Lower East Side, Manhatten, Hazlet, New Jersey, USA / Whelans Pub, Wexford Street, Dublin, County Dublin, Irsko / Wicklow Gap, County Wicklow, Irsko

Hrají: Hilary Swank (Holly Kennedyová), Gerard Butler (Gerry Kennedy), Lisa Kudrow (Denise Hennesseyová), Gina Gershon (Sharon McCarthyová), James Marsters (John McCarthy), Kathy Bates (Patricia), Harry Connick Jr. (Daniel Connelly), Nellie McKay (Ciara), Jeffresy Dean Morgan (William), Christopher Whalen (George), Dean Winters (Tom), Anne Kent (Rose Kennedyová), Brian McGrath (Martin Kennedy), Sherie Rene Scott (Barbara), Susan Blackwell (Vicky), Michael Countryman (Ted), a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný 16:9

Bonus: žádný