Film X – Ponorka

 

Jako jedenácté pokračování edice Film X vyšlo DVD s válečným filmem z roku 1981 o mladých mužích, často ještě chlapcích hladových po dobrodružství, kteří byli svedeni nacistickou propagandou a zlákáni zázrakem techniky. Na moři musí čelit krutým silám přírody a bojovat s neviditelným nepřítelem. Řada z nich je bez zkušeností. Film Ponorka za 99,- Kč.

 

Zažívají hrůzy války, samotu a zoufalství. Jejich možnosti jsou děsivé: buď se vynoří bez škrábnutí nebo zemřou. Pod hladinou moře nemají zranění šanci. Za II. světové války se ze 40 000 mužů bojujících na palubách německých ponorek vrátilo zpět pouhých 10 000.

Film Wolfganga Petersena se stal ve své době senzací, nyní byl zremasterován a velké distribuční společnosti se k němu opět vrací. Je totiž filmem, který nestárne. Film byl původně natočen jako šestidílná minisérie, oproti původní verzi byly však jednotlivé díly vetkány do samostatného filmu ve verzi z roku 1997, aniž by výslední dílo působilo dojmem nějakých švů. Nepřirozené přechody byly vyhlazeny a vývoj charajterů a postav byl uzpůsoben stopáži filmu. Výsledkem je komplexnější divácký zážitek. Ponorka je považována za vůbec nejlepší podmořský film všech dob a jeden z nejnapínavějších thrillerů.

Režie: Wolfgang Petersen
Hrají: Jürgen Prochnow, Klaus Wennemann, Heinz Hoenig, Uwe Ochsenknecht, Otto Sander, Günter Lamprecht, Sky Dumont

Zvuk: česky DD 5.1, německy DD 5.1
Obraz: 16:9 widescreen version, PAL barevný
Titulky: české
Formát: DVD 9
Region: 2
Délka: 208 minut
Bonusy: Film o filmu, trailer, audiokomentář (s cz podporou)
© Bavaria Film 1981