Filmexport Home Video – Egypt 2

 

Filmexport Home Video v pondělí 9. března 2009 přinesl pokračování dokumentu o civilizaci starověku s názvem Egypt 2 za 49,- Kč.  

 

Archeologické objevy tvoří základ pětidílné série o civilizaci starověkého Egypta. Jednotlivé díly nabízí fascinující pohled hluboko do historie a do civilizace starověkého Egypta.

DVD obsahuje další 3 díly:

4. Zlatý věk (49:44 min.)

Na vrcholu egyptské říše byli všichni mocní faraóni pohřbíváni do hrobek plných zlata a vzácných kovů, na které bylo pohlíženo jako na těla bohů. Tento díl odhaluje a obšírně popisuje válku egyptských vládců se znepřátelenými hyksoskými králi. Egypťané jimi velice pohrdali a snažili se získat jejich území. Po úspěšném boji byli Kushité vyhnáni na jih Egypta a jejich území, které patřilo k nejbohatším díky zlatým dolům, se stalo součástí Egyptské říše. Po porážce Kushitů se Egypt stal největší a nejbohatší říší starověku.

5. Bohové a duchové (47:45 min.)

Egypťané ve starověku věřili, že mnoho událostí v životě a také po smrti je kontrolováno a řízeno nadpřirozenými jevy. Bohové tedy byli zodpovědni za všechny události. Chrámy byly zdobeny a udržovány v křehké harmonii života. Jen faraóni a vysocí představitelé církve mohli vstoupit na tuto svěcenou půdu. Tyto stavby měly vyvolat strach a úctu svojí perfektní rovnováhou. Uspokojeny tedy mohly být síly dobra i zla a duchovní získávali a předávali informace do podsvětí. Bohové reprezentovali zosobnění náboženského řádu, zatímco duchové byli původci nepořádku a chaosu…

6. Post Mortem (48:11 min.)

Představa o tom, že Egypťané byli posedlí smrtí byla historií vyvrácena a poopravena. Mnohem více se zabývali touhou po věčném životě. V rituálech, které směřovaly k této jejich snaze, byla nejdůležitější mumifikace. Pro egyptology je nyní velkým úkolem tento materiál uchovat a správně konzervovat. Poslední část této fascinující série ukazuje cestu, díky které nyní vědci mohou odhalit způsob života Egypťanů, i to jak lidé ve starověku umírali. S použitím nejnovější počítačové technologie mohou vědci detailně znázornit vnitřní orgány mumifikovaných těl a dokonce identifikovat jejich zdravotní problémy.

Žánr: Dokument

Země původu: USA

Rok vzniku: 1998

Délka: 146 minut

Původní název: Egypt

Režie: Jeff Morgan

Scénář: Georgann Kane, Vivian Davies, Renée Friedman

Produkce: John Gwyn

Hudba: John Hardy

Kamera: Mike Harrison

Společnost: S4C / Discovery / La Cinquiéme / John Gwyn Productions

Vypravěč: v původním znění Philip Madoc

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky

Titulky: žádné

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3

Bonus: žádný