North Video – Xena: Princezna bojovnice – 3. DVD – 1. série

Čas se naplnil a nazrál pro další disk s fantasy seriálem Xena – princezna bojovnice. Neohrožená princezna ze starých legend se vrací. Třetí disk v podání Aha! a North Video vychází v úterý 17. března 2009. Cena 49,- Kč

Za časů dávných bohů, hrdinných náčelníků a králů, nepokojem zmítaná zem zrodila hrdinku. Byla to Xena, mocná princezna bojovnice, zocelená žárem četných bitev. Síla, vášeň a nebezpečí…  

Její odvaha měla změnit svět. 

V daleké zemi vycházejícího slunce, v době dávných tradic a obyčejů, putuje odvážná princezna Xena starověkým světem, aby s věrnou přítelkyní Gabrielou po boku bojovala proti zlu a bezpráví. Díky dokonalému výcviku ovládá všechny druhy zbraní a není tedy nepřítel, kterému by se nedokázala směle postavit. Všude, kam přijde, ji její sláva předchází a postupně se tak jméno Xena stává nesmrtelnou legendou, ke které se upínají naděje chudých a utlačovaných.  

Počet epizod prudce poklesnul, na disku jsou nyní již jen 2:  

09. Smrt v řetězech (Death In Chains – 13. listopadu 1995) – 42:33  

Král Sisyphus uvěznil Smrt, aby sám sobě prodloužil život. Lidé se smrtelnou nemocí tak nemohou zemřít a jejich utrpení se prodlužuje. Xena se proto pokouší sestru boha podsvětí osvobodit.

Nebo také:

Xena musí osvobodit sestru boha podsvětí Háda – Celestu, Smrt samotnou. Tu zajal král Sisyphus, aby si tak prodloužil svůj život. Spoutáním Smrti však způsobí, že lidé trpící smrtelnými zraněními nemohou zemřít a jejich utrpení se prodlužuje. Mezitím se Gabriela setkává s mladým mužem, který má sice dobré srdce, ale skrývá smutné tajemství..

Režie: Charles Siebert 

Námět: Babs Greyhosky, Adam Armus, Nora Kay Foster 

Scénář: Adam Armus, Nora Kay Foster

Produkce: Liz Friedman, Eric Gruendemann, Bernadette Joyce, Sam Raimi, Steven L. Sears, Chloe Smith, R. J. Stewart, Robert G. Tapert

Hudba: Joseph LoDuca

Kamera: Donald Duncan

Střih: Robert Field

Kostýmy: Ngila Dickson

Hrají: Lucy Lawless (Xena), Renee O’Connor (Gabriela), Wayne England (zraněný muž), Kelly Greene (stráž), Ray Henwood (král Sisyphus), Kate Hodge (Celesta, bohyně smrti), Kieren Hutchison (Talus), Paul McLaren (Streptus), Beryl Te Wiata (stařena), Erik Thomson (Hades), Leslie Wing (královna Karis), Allan Wilkins (zločinec), Chris Graham (Toxeus), Gordon Hatfield (Seerus)

 

10. Kopyta a děvky (Hooves & Harlots – 20. listopadu 1995) – 42:31    

Královna Amazonek Terreis je vážně zraněna. Před smrtí určí Gabrielu, která se ji pokusila zachránit, jako svoji nástupkyni.

Nebo také:

Když se Xena s Gabrielou potkají s Amazonkami, Gabriela se pokusí zachránit princeznu Amazonek Terreis před náletem šípů, ale neúspěšně. Amazonky se domnívají, že za útokem stojí kentauři, a zatímco se Gabriela stává amazonskou princeznou, Xena se snaží prokázat nevinu kentaurů. Válka mezi Amazonkami a kentaury je totiž na spadnutí. 

Režie: Jace Alexander 

Scénář: Steven L. Sears 

Produkce: Liz Friedman, Eric Gruendemann, Bernadette Joyce, Sam Raimi, Steven L. Sears, Chloe Smith, R. J. Stewart, Robert G. Tapert

Hudba: Joseph LoDuca

Kamera: Donald Duncan

Střih: Jim Prior 

Kostýmy: Ngila Dickson

Hrají: Lucy Lawless (Xena), Renee O’Connor (Gabriela), Danielle Cormack (Ephiny), David Aston (Tyldus), Alison Bruce (královna Melosa), Mark Ferguson (Krykus), Rebekah Mercer (Terreis), Colin Moy (Phantes), Chris Bailey (Celano), Antony Starr (Mesas), John Watson (Arben), Aurora Philips (Magdelus), Tanya Dignan (Eponin), André "Andrew" Kovacevich (Tor)

  

Žánr: Akční / Dobrodružný / Fantasy / Komedie / Drama

Země původu: USA

Rok vzniku: 1995 – 2001

Původní název: Xena: Warrior Princess

Společnost: MCA Television / Renaissance Pictures / Studios USA Television / Universal TV

Natáčeno: Nový Zéland  

  

Údaje o DVD:  

Délka: cca 86 minut

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky (vypínatelné u českého zvuku, napevno s anglickým zvukem)

Obraz: barevný PAL DVD9 4:3

Bonus: žádný