Abc – edice PC her – Codename: Outbreak – Venom

V poslední době se v oblasti levných a pošetkových DVD stává velmi frekventovaný válečný žánr (počítaje v to i dokumenty o válce). Pomineme-li fakt, že válka byla vždy východiskem většiny ekonomických krizí v dějinách, jde nejspíš jen o souhru okolností. Navíc, válka je jedno z "velkých" a vděčných témat. Kdyby se měly nepřetržitě po sobě promítat všechny filmy, které byly natočeny jen o poslední světové válce, zabralo by to delší dobu než jakou tato válka trvala. Válka pronikla i do počítačových her, z nichž jedna právě vychází v edici časopisu Abc. Jedná se o akčně technickou vojenskou simulaci Codename: Outbreak – Venom. Vychází v úterý 17. března 2009 za cenu 49,- Kč.

Základní specialitou hry je možnost ovládat dva členy týmu speciálně vycvičených jednotek, mezi nimiž můžete velmi jednoduše přepínat a toho druhého ovládat jednoduchými příkazy (Nestřílet, Kryj mě, Drž pozice). K dispozici máte futuristické zbraně, které se s postupem času postupně vylepšují, to znamená, že v průběhu hry budete postupně získávat lepší a výkonnější zbraně. Hra má skvělé ovládání a vysokou hratelnost nejen v Single player misích, ale i v Multiplayeru, kterou si hráči pochvalují stejně jako lokalizaci.

Zápletkou Codename: Outbreak je přistání cizího tělesa z vesmíru, ve kterém se přepravovaly zárodky agresivních parazitujících vetřelců. Lidé nakažení těmito vetřelci jsou zcela v moci mimozemských nepřátel. Vaším úkolem, je v jednotlivých misích zjistit situaci, ovládnout jednotlivé základny, na kterých byl infikován personál a ve finále zničit mateřský organismus vetřelců.

Celá hra je kompletně přeložená do českého jazyka a to včetně mluveného slova. Hlasy postavám ze hry propůjčili profesionální herci, takže vás přirozená intonace, kvalitní zvukové efekty i zvolené vojenské fráze ještě více vtáhnou do hry a připadáte si jako ve filmu. 
Výrobce: GSC Game World
Minimální konfigurace: IBM PC nebo 100% kompatibilní, MS Windows 95/98/ME/XP/2000, Pentium II procesor 266MHz, Paměť 128MB RAM, 900MB volného místa na pevném disku, Grafická karta 8MB RAM, Zvuková karta, Monitor rozlišení 800×600 16bit, 4x rychlostní CD-ROM, DirectX 8.0 nebo vyšší.